Makaleler

Yaygın Trade Stratejilerini Tanıyalım!

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

1. Day Trade

Day trade belki de en iyi bilinen aktif trade tarzıdır. Day trade, adından da anlaşılacağı gibi, aynı gün içinde trade işlerinin yapılmasıdır. Pozisyonlar alındığı gün içerisinde kapatılır ve gece boyunca pozisyon alınmaz.

2. POSITION TRADING (Trend Takipçiliği)

Bazıları, pozisyon alım satım işleminin alım- satım stratejisi olduğunu ve aktif işlem yapmamaları gerektiğini düşünmektedir. Ancak, pozisyon trade etme iyi bir trader tarafından yapıldığında, aktif bir trade şekli olabilir.Pozisyon trade şeklinde mevcut piyasa yönünün eğilimini belirlemek için diğer yöntemlerle birlikte, günlük, haftalık, aylık gibi uzun vadeli grafikler kullanır. Pozisyon trade mantığında işlem trende bağlı olarak birkaç gün, birkaç hafta ve bazen daha uzun sürebilir.Trend takipçileri, piyasanın yönünü belirlemeye çalışırlar, herhangi bir fiyat seviyesini tahmin etmeye çalışmazlar. Tipik olarak, Trend takipçileri, kendi belirledikten yerden trende atlarlar ve trend kırıldığında, genellikle pozisyondan çıkarlar.

3. SWING TRADE

Bir trendin sonunda, yeni trend oluşurken genellikle bir miktar fiyat volatilitesi yaşanır. Swing traderlar bu fiyat volatilitesi içinde alım-satım yaparlar. Swing trader genellikle bir günden fazla ama trend işlemlerinden daha kısa bir süre içinde pozisyon alırlar.

4. SCALPING

Scalping aktif traderlar tarafından kullanılan en hızlı stratejilerden biridir. Alım satım fiyat farklarından ve emir akışlarından kaynaklanan çeşitli fiyat boşluklarını yakalamayı amaçlarKısa süre için pozisyonlarını tutmaya çalışırlar, böylece stratejiyle ilişkili riskleri azaltırlar. Büyük hareketlerden yararlanmaya veya yüksek hacimlerde hareket etmeye çalışmazlar. Trade başına kar seviyesi küçük, işlemleri sıktır.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu