Makaleler
Trend

Avalanche $AVAX Nedir ?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Avalanche, merkeziyetsiz uygulamalar, yeni finansal ilkeler ve yeni birlikte çalışabilir blokzincirleri başlatmayı amaçlayan; açık kaynaklı bir platformdur. konsensüs protokolü kullanılarak oluşturulan Avalanche (AVAX) – bildirimleri bir saniyeden kısa sürede onaylayan, Ethereum geliştirme araç setinin tamamını destekleyen ve milyonlarca kişiye olanak sağlayan ilk akıllı sözleşmeler platformudur. Türk-Amerikan bilgisayar uzmanı Emin Gün Sirer’in  Blockchain projesidir.

  • Düşük transfer sürelir, hızlı sonuçlanan transferler: Günlerce minerlardan onay bekleyen transferlerin karşılığı Avalanche protokolünde 1–2 sn.
  • Higher throughput: Saniyede 1000–10,000 işlem. Newyork blockchain etkinliğinde canlı canlı 6500 görüldü.
  • Doğa dostu: Proof of work gibi işlemleri onaylamak için gitgide kıtalar kadar enerji tüketen bir metoda bağımlı olmadığı için doğa dostu.
  • Demokrasi: Avalanche protokolü nodlar arasında eşitlikçi bir anlayış benimsiyor. Lider yok. Ağdaki tüm nodlar aynı haklara sahip. Minerlar olmadığı için merkezileşmeye yol açan poollar yok.
  • Byzantine tolerans:Nodların %50 sine kadar art niyetli (bizans generali) olmasına dayanıklı. Açıkçası bu orana da çıkması imkansız aşağıdaki gifte gördüğünüz gibi bir nodun aynı anda iki renk vermesi gerekmekte.

AVAX Avalanche Nereden Alınır?

Avax coin yani avalanche Binanceden satın alabilirsiniz. Avalanxhe avax coin fiyatı değişiklik göstermektedir. Kripto para yatırımları iyidir ama uzun vade li yapmalısınız.

Bu widget’ı özelleştirin

AVALANCHE Özel Satışta 12 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimleri profesörü Emin Gün Sirer’in blockchain projesi olan AVA, özel token satışlarında büyük yatırımcılardan 12 milyon dolar topladı.

Galaxy Digital, Bitmain, Initialized Capital, NGC Ventures, Dragonfly Capital ve birçok kişi, AVAX tokenlarının özel satışına katıldı. Fonlar Avanlanche Vakfı ve bağlı kuruluşları tarafından toplandı.

AVA kurucu ortağı ve COO’su Kevin Sekniqi, yeni sermayenin AVA blockchain ağının daha çok geliştirilmesine harcanacağını söyledi. Sekniqi ayrıca ana ağa Temmuz ayında geçileceğini belirtti.

Avalanche’ın yatırımcıları arasında olan NGC Ventures’ın kurucu ortağı Roger Lim ise merkezi olmayan finansın potansiyeline ulaşabilmesi için hem hacim hem de hızda önemli iyileştirmeler yapılması gerektiğini belirterek Avalanche’ın bunu başardığını ifade etti.

Dragonfly Capital’in yönetici ortağı Haseeb Qureshi de Avalanche’ın Blockchain teknolojisinin en zorlu meselelerini çözdüğünün altını çizdi.

Özel satışta 0.50 dolarlık fiyatla 24 milyon token ayrıldı. Bu token’lar belirli bir süre kilitli kalacak.

AVA Labs, 2019 yılının Şubat ayında gerçekleşen A Serisi finansman turunda da Andreessen Horowitz, Initialized Capital, Polychain Capital, Alexis Ohanian, Balaji Srinavasan ve Naval Ravikant gibi yatırımcılardan 6 milyon dolar elde etmişti.

Avalanche (AVAX) halka açık Token Satışı 15 temmuzda yapıldı!

Türk-Amerikan bilgisayar uzmanı Emin Gün Sirer’in  Blockchain projesi Avalanche’ın token’ı AVAX Token satışı TSİ ile saat 17.00’da başlayacak. 8 temmuzdaki satış güvenlik sebebiyle ertelendi.

Bu satışta 7 milyon token sunulacak. Halka açık satışta iki seçenek  olacak. Bunlardan birincisinde token fiyatı, kilitli kalma süresiyle birlikte 0.50 dolar olacak. İkinci seçenek ise kilitli kalma süresi olmaksızın 0.85 dolar fiyatla almak. Son seçenekte ayrıca 20 bin dolarlık maksimum alım sınırı bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sirer, şu ifadeleri kullandı:

“Yarın, proje için bir başka dönüm noktası. AVAX Token satışı başlayacak ve bu tokenlerin ilk büyük dağıtımı olacak. Bu düşünceyle, topluluğumuza ve geleceğimize en iyi şekilde hizmet etmek için bazı son düzenlemeler yaptık.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu