Makaleler

Binance 2FA Doğrulama Kodu Sorunu ve Çözümü

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Binance Google Authenticator 2FA Sorunu

Binance 2Fa Sorunu aslında sadece binanceye özgü bir sorun değildir. Tüm 2fa doğrulama kodu kullanan sitelerde başımıza gelebilecek çözümü çok basit ama bir o kadarda bizi strese sokabilcek bir sorundur. 2Fa doğrulama kodu sorununu en çok veren borsa Binance olduğu için konuyu onun üzerinden ele alıp size çözümü sunacağız. 2FA sorunu Android, IOS veya Windowsphone cihazlarda ufak değişiklikler olsada tamamen aynı yöntemle çözümlenmektedir.

1.Yöntem

Binance 2FA Sorunu Çözüm Yöntemi

Binanceye girmek istediğinizde Doğrulama Kodu hatası alıyorsanız bu senkonizasyonun bozulması nedeniyle oluşmuştur. Hatayı Gidermek için Hemen Aşağıdaki Adımları Takip Edin.

  • Google Authenticator Uygulamasını Çalıştırın.
  • Uygulamanın Sağ Üst Tarafında bulunan 3 Nokta İşaretine tıklayın.
  • Ayarlar Menüsüne gelin.
  • Kodlar İçin Zaman Düzeltme seçeneğine dokunun.
  • Şimdi Senkronize Et Seçeneğine Dokunun

Bu işlemleri yaptıktan sonra Senkronizasyon Yapılıyor mesajı karşılaşacaksınız. 5 Saniye sonra Ekranda Saat Düzeltildi Uyarısı gelecektir. Tamam Diyerek Menüyü kapatın. Daha Sonra Binanceye veya hangi siteye girmek istiyorsanız deneyerek 2FA Sorunun çözülmüş olduğunu görün.

2.Yöntem

Farklı Bir Cihazdan Giriş Yapmaya Karşı Önlem

Google 2Fa Kodu hatası yukarıda açıkladığımız gibi senkron kayması nedeniyle oluşmamışsa muhtemelen saat doğru uyarısı alacaksınız. Binanceye girişiniz yine engellenecektir. Bu aşamada diğer önemli nokta ortaya çıkıyor. Muhtemelen siz bir başka pcden veya Akıllı Telefondan Binanceye girmeye çalışıyorsunuzdur. Binance bu cihazı veya cihaz aynı olsa bile IP adresi değişikliğini sorun olarak algıladığı için kayıtlı e posta adresinize bir doğrulama maili yollamıştır. Bu mail içeriğinde ….. Cihazınızdan erişim isteği geldiği yazar. Sizden geldiyse aşağıdaki linkte tıklayarak onaylayın uyarısı alırsınız. Bunu yaptığınızda sorunun çözülmesi gerekir.

Google Authenticator 2FA Nedir?

Google Authenticator, bankaların kullandığı doğrulama kodu gibi bir özellik ile telefonunuzu doğrulama kodu veya Qr kod ile katmanlı güvenlik oluşturmanız için tasarlanmış bir uygulamadır. Özellikle son zamanlarda sanal kripto paralar için işlem yapan sitelerde güvenlik adımı olarak kullanılmaya başlanmıştır.  Uygulama google tarafından geliştirilmiştir ve güvenlidir. Akıllı telefonunuzda 2 Adımlı Doğrulama kodları oluşturur. Bu kodları kullanarak hesabınızın çalınmasına engelolursunuz. Google Authenticator nasıl çalışır derseniz çok basittir. Uygulamayı indirin doğrulama kodu gerek duyduğunuz sitede karşınıza çıkacak kare kodunu okutun ve ekranızda size vereceği şifreyi ilgili bölüme yazın.

Doğrulama Kodunu Kaybedersem Nasıl Kurtarırım?

Herhangi bir sebep ile cep telefonunuzu formatlarsanız veya telefonunuz sıfırlanır ise kurtarma işlemi için öncelikle gmail hesabınıza erişmeniz ve gmail hesabınızdan iki adımlı doğrulamayı yaparak kodlarınıza erişebilirsiniz.

Bu Yazının Son 2 Paragrafı Ucretsizprogram.Org Sitesinden Alıntılanmıştır.

Google Authenticator 2FA İndir

Binance Komisyon düşürme daha az alım satım komisyon ücreti ödemek için makalemizi okuyunuz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu