Coinler

Binance Coin BNB Nedir ?

Binance coin bnb hakkında uzun bir araştırma yaptık ve bunu siz değerli okurlarımıza bitcoinairdrop.net olarak aktaracağız. Binance coin ilk başlarda ethereum altyapısını kullanan bir erc20 token olsada kendi çıkardığı binancechain ile artık bir zincir haline gelmiş ve kendi mainnetine geçiş yapmış coindir.

İçerik

Binance Coin

BNB , Binance tarafından 2017’de yeniden yaratılan bir şifreleme para birimidir  (token)  . İlk olarak 26 Haziran – 3 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşen İlk Para Senedi ( ICO ) crowdfunding etkinliği sırasında düzenlenmiş ve başlatılmıştır. Binance coin şuanda bir çok alanda kullanılmaktadır.
Binance borsa kayıt.

Bİnance coin kullanım alanı

  • Binance Exchange’deki işlem ücretlerini ödemek için kullanabilirsiniz ;
  • Binance Launchpad’de barındırılan token satışlarına yeni ieo katılmak için BNB’yi kullanabilirsiniz ;
  • Gittikçe daha fazla sayıda satıcı BNB’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor; 
  • BNB ayrıca Binance DEX’i (Binance Decentralized Exchange) güçlendirmek için kullanılır;

Binancı ico token satısı

Binance TOKEN ico satışı 100.000.000 adet BNB (toplam arzın% 50’si) ayrıldı. Satış bedeli 2.700 BNB için 1 ETH veya 20.000 BNB için 1 BTC (o zamanlar yaklaşık 0.11 USD) idi.

Binance Coin başlangıçta bir  ERC-20 tokeni (  Ethereum platformunda) olarak verildi, fakat yakın bir tarihte ana Binance Chain’e aktarıdı ve swap işlemi yapıldı. İlk toplam BNB arzı 200.000.000 adet olacak, ancak düzenli madeni para yakma olayları nedeniyle arz yavaş yavaş azalıyor. 

Binance Coin BNB Burn

Binance Chain’in piyasaya sürülmesinden bu yana  BNB ERC-20 tokenleri yerel Binance Coins (BNB BEP-2) tarafından kademeli olarak swaplandı. Bu, Coin Burn etkinliklerinin artık Ethereum ağı üzerinde değil, Binance Chain’de gerçekleştiği anlamına geliyor.

Toplam Coin miktarının aynı olmasını sağlamak için tüm BNB ERC-20 madeni para yakmalarının Binance Chain’de aktarıldı.  Başka bir deyişle, Ethereum ağında yakılan toplam 11,654,397 BNB ERC-20 jetonu, ana ağın başlamasından hemen sonra Binance Chain’de de yakıldı  . Bu özel yazma işlemini Binance Chain Explorer’da kontrol edebilirsiniz  Ayrıca, toplam BNB arzı  herkesin görmesi için halka açıktır .

Temmuz 2019 itibariyle, Binance 8 BNB Coin Burn etkinliğini tamamladı. Toplamda 12.463.247 BNB madeni para yakıldı, Toplam Arzın% 6.23’ü (şimdi 187.536.713’te) azaldı.

Binance Komisyon Ücret İndirimi

Binance borsası bnb hodlerler ine yaptığı işlemlerden ücret indirimi sağlamaktadır. Tabiki komisyonu bnb coin ile ödemeyi kabul ederseniz. Bu Ücret indirimleri 3 er aylık dönemlerde giderek azalmakta ve 15 temmüz 2021 e kadar devam edecektir.
Binance Komisyon düşürme makalemizi okumalısınız. Tüm komisyon oranları detaylı olarak verildi ve nasıl komisyon düşürülür açıklandı.

Binance Chain Nedir

Binance Chain, Binance tarafından başlatılan bir blok zinciri projesidir ve o zamandan beri tüm Binance topluluklarını kapsamaktadır. Binancechain, dijital varlıkların merkezi olmayan bir şekilde verilmesi, kullanılması ve değiş tokuşunda alternatif bir pazar olarak hizmet verecek bir blok zinciridir.

Binance Dex Nedir

Binance Zinciri için ilk kullanıldığı durumdur Binance DEX , ayrıca yararları ve DEX güvenliğini sunarken, bir merkezi olmayan bir ortamda Binance ticareti iyi özellikleri üzerinde taşıyan amaçlayan yeni merkezi olmayan borsa (DEX). Binance dex giriş ve kullanımı bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Bİnance Dex giriş

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.