BinanceBitcoin VideolarıEğitim

Binance Futures Cross Ve İzole Margin Nedir Nasıl Kullanılır? Likidasyon

Bİnance futures borsasında margin modlarından bahsedelim. Margin modlarının likdasyon fiyatına etkisi. Cross margin modu çapraz Izole modlar. Cross ve İzolede neler olur.

Binance futures 10x kaldıraç 4 dolarımız var açtığımızı düşünelim Bu izole işlem olsun. İzole işlemde binance bölümünde cost önemlidir. Cost u 1 dolar yaptığımızı düşünelim. 11565 den izole long işlem açalım onaylıyalım. Açık emirler kısmına yansıyacaktır. Emrimiz binance futureste gerçekleti. Şimdi izole işlemde 1 dolar ile işlem açtık kalan bakiye 3 dolar. bu işlemde bitcoin fiyatı 11564 likidasyon fiyatımız 11450 bitcoin 11450 ye düşerse sadece 1 dolarımız yok olur. Ama bunu izole açsak likidasyon fiyatımı dahada aşağıya düşer ama izolede 4 dolarımızın hepsi yok olur. Marjinde izolede kalem işaretine tıklayarak ekleme yaparak likidasyon fiyatımızı düşürebiliriz.

Binance futures İzole işlemde boşta bakiyeniz olması gerekmektedir. Genellikle cross işlem açıyorum. Stoploss kullanmanızı tavsiye ediyorum Kripto paralarda dip yoktur. İzole ve cros işlemler arasındaki farkı bu şekilde anlattım.
Binance Futures Kayıt

Çapraz Margin, Mevcut bakiyenizdeki tüm varlıkları kullanarak ”open” pozisyonu çapraz olarak paylaştırıldığı bir margin türüdür. bu yöntem kaybedilen pozisyonlar’da likidasyon risklerini azalmaya yarar. Çaprazda iflas ederseniz sadece futures cüzdanınızdaki paranız gider spottaki paranıza dokunulmaz. Isolated Margin, sabit bir teminat tutarları ile, belirli bir margin türüdür. teminat tutarı, oluşan zararları karşılamak için yeterli değilse pozisyon likidite edilir. Dolayısıyla, bu teminat yönteminde likidite riski daha yüksektir fakat oluşucak zarar yalnızca belirlenen sabit teminat tutarında yaşanacaktır.

?Binance davet kodu : J6FAQG4E
► Telegram Grubumuza Katılın: https://t.me/Coinmuhendisi
► Bizi instagramdan takip edebilirsiniz:

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.