Coinler

Wan Coin Nedir? Wanchain

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Wanchain çapraz blokchain transferlerinin zinciridir. Wanchain bitcoin ve ethereum ağlarını destekler , Bitcoin ve Ethereum ağları Wanchain ağı üzerinden birbirleri ile haberleşebiliyorlar. Wanchain ilerleyen zamanda daha fazla chaini destekleyeceğini açıkladı örneğin binance chain, eos, ripple, neo vb. Üstelik bu chanlerin tokenlerinide destekler. Örneğin NEO‘nun eklendiğini düşünelim. Bu şu anlama geliyor. Bundan sonra Wanchain ağında NEO ile birlikte bazı NEP5 tokenlar da dolaşıma girecek. Wanchain dijital dünyanın uluslararası geçerliliği olan pasaportu olmayı amaçlıyor Wan coin Wanchain coinidir. Wanchain dağıtık bir banka olmayı amaçlar. Wanchain akıllı kontratlar sağlar aynı zamanda Zincirler Arası Varlık Transferi olanağı geliştirir. Güçlü bir dijital piyasa yaratmayı amaçlayan wanchain amacına giderek yaklaşıyor ve bir çok ortaklık ile dahada güçleniyor. .

Wanchain nasıl çalışır

Ethereum’dan çatalına rağmen Wanchain ayrı bir blok zinciri olarak çalışır. Zincirler arası iletişim protokolü sayesinde  Wanchain ve diğer zincirler arasında veri aktarma sağlanır . bu sistemim 3 modülü vardır:

a-kayıt modülü

b-Çapraz zincirli işlem veri aktarım modülü

c-İşlem durumu sorgu modülü

Burada “a” modulü işlemi ve aktarılan varlığı ve zinciri kayıt altın alır. “b” yasal işlemi kolaylaştırır. “c” işlem durumunu analiz eder ve izler.

İşlem Mahremiyeti Güvenliği

Wanchain’in bu özelliği, ticari tarafların, isterlerse dijital varlık sahiplerinin anonim olarak korunmasını sağlamak için işlemleri özel olarak yürütmelerine izin verecektir. Yani gizlilik esastır.

Diğer Özellikleri

Yukarıda bahsi geçen iki ana özelliği dışında birçok kripto para için mevduat ve kredi işini yürütmeyi hedeflemekte. Bunun yanında, platform dijital varlıkların transferi sırasında yapılcacak işlemleri kripto paralar kullanarak yapmayı hedeflemekte. Bu sayede yepyeni dijital varlıkları (ICO safhasında olanları bile) alıp satmak mümkün olacak.

Teşvikler

Üzerine bina edildiği Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla çalışan Ethereum’un aksine WAN Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasıyla çalışır ve bu yüzden madenci barındırmaz.

WAN tokenine sahip olmanın Getirisi Nedir Peki?

Gerek blockchainler arası gerekse aynı blockchain üzerinde yapılacak işlemler belirli bir miktar WANharcayacak. Sistem üzerindeki onaylayıcılar bu kesintilerden bir kısmını ödül olarak alacak (PoS sistemlerinde kazıcı/madenci yerine onaylayıcılar olur). Ayrıca blockchainler arası doğrulamalar sırasında düğümlerde de WAN tokenleri kullanılacak.

Blockchain ağlarının birbirleri ile konuşabilmesi

Wanchain cüzdanınıza Bitcoin ve Ethereum transfer edebileceksiniz. Yani Wanchain cüzdan adresinize gönderdiğiniz Bitcoin ve/veya Ethereum’larınızın bir karşılığı olacak, ağda kaybolmayacaklar. Bitcoin ile bir alışveriş yapmak istediğinizde de Ethereum karşılığında bir ürün satmak istediğinizde de sadece Wanchain ağını kullanabiliyor olacaksınız.

Wan coin nerden alınır?

Wanchain coini wan coin almak istiyorsanız binance kucoin huobi gibi sağlam borsalardan wancoin alabilirsiniz. Binance kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Benim yorumum yatırım tavsiyesi değildir. Bu coin güzel ve iş yapacak bir coin fiyatının 24.08.2019 da %80 lik ani yükselişinden dolayı dikkatimi çekti ve araştırdım. Beğendim uzun vade az yatırımlar yapılabilir.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu