Coinler

Ripple (XRP)

Ripple-Xrp Hakkında Bilgiler

Ripple (XRP), California merkezli ​​Ripple Labs’in yerel kripto parasıdır ve piyasa hacmine göre göre ilk üç kripto para biriminden biridir. Şirket, bankaların blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi işlemleri geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlarken, bu amacı gerçekleşitrebilmeleri için XRPnin bazı hizmetlerini kullanması gerekiyor.

Anlık Olarak XRP fiyatı 0,29089114 dolar olmakla beraber  % -0,87 oranında değer kaybetmiş durumda.

XRP Piyasa Bilgileri

Piyasa değeri24 saatDolaşımdaki
Arz
Maksimum
Tedarik
$ 12524321707
43055012631 XRP
$ 1290395213
4436007275 XRP
43055012634 XRP99991349973 XRP

Ripple Nedir?

Ripple platformunun kendisi, 2012 yılında dijital işlemler, takaslar ve finansal varlıkların değişimi için kullanılan küresel altyapıda devrim yaratabilmek için Chris Chris ve Jed McCaleb tarafından bir ana beyin olarak tasarlandı.

Geleneksel finans kurumları, Ripple projesine desteklerini gösterdiler. Halen, üç Ripple ürününden birini kullanan Standard Chartered Bank ve American Express gibi onlarca kurum, banka ve diğer finansal servis sağlayıcılar vardır.

Platform, ödemeleri yalnızca dört saniye gibi bir sürede sonuçlandırabilmesi sayesinde piyasadaki en hızlılardan birisidir.  Dahası, saniyede 1.500 işlem gerçekleştirebilir (TPS). Uzlaşma hızı, bankaların bir avantaj olarak gördüğü bir faktördür, çünkü bu daha fazla müşteri memnuniyeti sağlar. Ayrıca, TPS değeri platformun, bitcoin gibi birçok dijital para biriminin etkin bir şekilde işlev göremediği ve sunamadığı birçok kullanıcıyı destekleyebileceği anlamına gelir.

Bankalar arasında para transfer etmek, bankaların büyük miktarda ücret harcadıkları ve bu ücretleri kullanıcılara sunmaları ile hiçte azınsanmayacak bir maliyetle karşılaşmamıza neden olur.  Ripple platformunun kullanımı ise platformun dijital para birimi XRP’yi kullanılarak bu işlemlerle ilişkili maliyetleri azaltmalarına ve süreyi kısaltmalarına yardımcı olur.  Ayrıca platform çapraz para birimli ödemeleri de desteklemektedir, bu da bir işlemdeki para birimlerini değiştirirken aynı zamanda hız ve maliyet etkinliğini korur.

Ripple fiyatı

Diğer şifreleme para birimleri ile birlikte, Ripple fiyatı 2018’de keskin bir düşüş yaşadı. Ripple’nin piyasa değeri, 2018 Ocak’taki 122 milyar ABD doları olan rekor seviyesine kıyasla Eylül 2018’de 10 milyar Dolarına kadar geriledi. Bu nedenle, bir yatırımcının XRP fiyatına dikkat etmesi, ripple haberlerine ve genel kripto para piyasasındaki gelişmeleri uzak kalmaması çok önemlidir.

Binance,Kucoin, Bitfinex gibi neredeyse her kripto para borsasında bulunan XRP kolay olarak satın alınabilir. Bu borsaların bir çoğunda USD veya Diğer para birimleri ile satın alınabildiği gibi Bitcoin veya Ethereum gibi coinlerlede takas yapılabilektedir. Ülkemizde XRP TL olarak BTCTURK uzerinden satın alınabilmektedir.

Ripple’nın yerel şifreleme belirteci XRP’nin yaratılması sırasında, 100.000.000.000 birim oluşturuldu. Birimlerin bir kısmı bireylere ve kurumlara dağıtılırken, Ripple şu anda toplam birim tedarikinin% 50’sinden fazlasına sahip ve kontrol ediyor. Bu gerçek, şirketin merkezileşme suçlamasıyla karşı karşıya kalmasına yol açmıştır.  Şirketin kontrol ettiği büyük miktardan ötürü, teorik olarak topluluğun yatırımcıları için istenmeyen bir sonuç olan token fiyatını manipüle edilmesi olasılığı ortaya çıkıyor.

Ayrıca Birim miktarının çok yüksek olması nedeniyle fiyatında çok büyük oranda artışlar meydana gelmesi beklenmiyor. Şirketin vizyonuda şuanda görüldüğü kadarıyla stabil bir coin elde edebilmek üzerine kurulu gibi görünüyor.

Ripple Şirketi Aralık 2017’de 55 ay boyunca aylık olarak piyasaya 1 milyar XRP piyasaya sürmeyi kabul ettiğini belirtmeliyiz.

Ripple Xrp Nereden Alınır

Ripple coin xrp i binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.