Coinler

Yearn finance YFI coin Nedir? DEFI

Yearn finance YFI coin nedir diyorsanız doğru yerdesiniz, binance de listelenen YFI coin bir DEFI ürünüdür. Ethereum üzerinde yazılmış bir akıllı kontrattır.

DEFİ Nedir YFI coin ilgisi

DeFi ekosisteminde kilitli olan toplam miktar 4,23 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. peki nedir bu defi

Merkezileşmiş geleneksel finans piyasası normal para birimlerini çıkarırlar, piyasanın akışını , arzını yönetir ve düzenlerler. Tüm sorunlar küresel ekonominin temelini oluşturan finansmanın merkezileştirilmesi nedeniyle ortaya çıkar. Bunun çözümü merkezsizleşmektir.

Süreci otomatikleştirmek üzere “Yearn.Finance” isimli, likidite havuzlarına en yüksek ödeme yapanın kim olduğuna göre otomatik biçimde kazancı en üst düzeye çıkaran bir dizi akıllı sözleşme başlatıldı.

Bu sistemde yer alan YFI isimli yönetişim tokenleri, kullanıcıların platform hakkında toplu olarak karar verme mekanizmaları için kullanılıyor. Böylece gerçekten merkezi olmayan oylama yöntemi uygulanabiliyor.

DEfi nedir derseniz bununla ilgili henüz bilginiz yok ise, defi ile ilgili defi Nedir yazımızı okumalısınız.

YFI token Nedir?

YFI, diğer borç verme protokollerinden elde edilen kazançları bir araya getiren bir DeFi protokolü olan yEarn veya yearn.finance’e güç verir. yEarn, DeFi ekosisteminin odak noktalarından biridir. Diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcıları tüm farklı defi borç verme protokollerine yönlendirir ve potansiyel getirileri listeler.

YFI kısaca özetlemek gerekirse bir ethereum geliştiricisi, lending protocolleri popülerleşirken, otomatik lending yani borç verme protokolü nerede ise otomatik lending yapan bir kontrat yazdı. Lendig protokolleri gelirleri henüz iyi değilken ve poüler değilken YFI duyulmuyordu. DEFI ürünlerinde YFI en karlı faiz olan protokol e borç verme kontratlarını yazınca popüler oldu. Daha sonra YFI token çıkartıldı 30 bin adet belirlendi 1 haftalık mining programında ise hepsi kazıldı ve bitti.

Bu kazma işlemi belirlenen pool larda ödüller kazanılarak YFI ödülleri kazanılarak oldu.

Yearn.finance ekosistemi aşağıdaki ürünleri içerir:

  • yearn.finance – Borç verme verimlerini optimize etmek için kar amaçlı borç veren (canlı)
  • ytrade.finance – Kaldıraçlı stablecoin işlemleri (testnet)
  • yliquidate.finance – Aave için 0 otomatik sermaye tasfiyesi (testnet)
  • yswap.exchange – Tek taraflı otomatik pazar yapıcı (canlı)
  • iborrow.finance – Akıllı sözleşme kredisine akıllı sözleşme için kredi delegasyon kasaları (testnet)
  • Yıllık finans ekosistemi YFI token’ı tarafından kontrol edilir

Santiment’e göre YFI şu anda DeFi pazarında kullanıcılara en yüksek verimi sunan tek kripto para. Konuyla alakalı olarak firmanın bir analisti şunları söylüyor:

“Bu kripto parayla yatırdığınız her eşyi alırsınız. Ve etrafta dolaşır. Bölgedeki en iyi getirileri bulur ve biriktirir. Böylece en iyi verimi almanızı sağlar. Bu otomatik bir verim toplayıcı gibidir.”

YFI Coin nereden alınır?

Yearn finance YFI coin Binance da listeli durumdadır. Binance kaydınız yoksa aşağıdaki Binance Kayıt linkinden kaydolabilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.