Brave Browser ile Nasıl Pasif Gelir Elde Edilir?

Brave

Zaten bir tarayıcı kullanıyorsunuz, neden ondan da kripto para kazanmayasınız? İşte Brave tarayıcı ile bunu nasıl yapabileceğiniz.Bir Brave tarayıcı kullanıcısı olarak, yalnızca reklamları görüntülemeyi seçerek BAT ) şeklinde gelir elde edebilirsiniz. BAT, Brave’in yerel kripto para birimidir ve bir kullanıcı anonim ve gizliliği koruyan reklamları görüntülemeyi tercih ettiğinde kazanabilir.Bu hizmet tamamen isteğe bağlıdır ve reklamlar kullanıcılara sayfa içi yerine push bildirimleri şeklinde sunulur. Bu şekilde kazanılan BAT jetonları, tarayıcıda yerleşik bir cüzdanda saklanır ve diğer kripto para birimleri veya fiat para birimi ile alınıp satılabilir.

İçerik

Brave’i Nereden İndirebilirim?

Brave tarayıcısını indirin : Brave, masaüstü ve mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilir. Resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

Brave Rewards’ı Etkinleştir: Brave’i indirdikten sonra ayarlara gidin ve Brave Rewards’ı etkinleştirin. Bu, gizliliğe saygılı reklamları görüntülemek için ödeme almanıza olanak tanır.

Göz atmaya başlayın: Brave’i kullanarak web’de ne kadar çok gezinirseniz, reklamları görüntülemek ve ödüller kazanmak için o kadar çok fırsatınız olur.

Ödüllerinizi talep edin: Ödüllerinizi, gerçek dünya para birimine çevrilebilen veya içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanılabilen dijital bir simge olan BAT (Temel Dikkat Simgesi) biçiminde talep edebilirsiniz.

Neden Brave  Kullanmalıyız?

Brave tarayıcısını kullanmanın bazı avantajları şunlardır:

  • Hızlı Tarama: Herhangi bir reklam ve açılır pencere olmadan, sayfa yükleme süresi hızlanarak kullanıcılara daha hızlı bir tarama deneyimi sunar.
  • Reklam Blokları: Brave reklamsızdır ve kullanıcıların ekranlarında reklamlar olmadan sorunsuz bir şekilde gezinmelerine olanak tanır.
  • Yüksek Gizlilik: Brave, herhangi bir göz atma ve kişisel bilgi toplamaz ve saklamaz, böylece gizliliğinizi korur .
  • Para Kazanın: Ödüller için reklamları görmeyi ve ödeme almayı seçebilirsiniz. Başkalarını yönlendirerek de kazanabilirsiniz.
  • Daha Güvenli: Brave, HTTP’li siteleri güvenli HTTPS’ye otomatik olarak yükseltir.
  • Tamamen Ücretsiz: Brave tarayıcısı tamamen ücretsizdir ve onu herkes kullanabilir.
  • iOS’ta Oynatma Listeleri Oluşturun : Brave tarayıcı, iOS’ta en sevdiğiniz müzik ve videolardan oynatma listeleri oluşturmak için kullanılabilir.

Brave Ödül Reklamları

Brave Reklamları etkinleştirdikten sonra, her saat başı Cesur ödüller kazanıyorsunuz.

Reklam özelliğini açmak için, yeni bir tarayıcı sekmesi açmanız ve Cesur Ödüller kartının (aşağıda) altındaki ” Cesur ödüller hakkında daha fazla bilgi edinin ” bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Bu kartı görmüyorsanız, Kartları Düzenle’ye tıklayın ve etkinleştirin. Ayrıca , URL/adres çubuğunda cesur://rewards / adresini ziyaret ederek Cesur ödüller sayfasını da bulabilirsiniz .

Brave
                                                                                  Aylık Brave Ödül kazançları

Aşağıdaki ekranda, BAT Token kazanmak için reklamları etkinleştirmek isteyeceksiniz:

Brave
                                                                     Brave Reklam ayarları

Reklam Ayarları simgesine tıklayarak , maksimum sayıda Cesur BAT ödülü kazanmak için daha fazla reklamı (saatte 10’a kadar) etkinleştirme seçeneğine sahipsiniz.

Brave
Saatte gösterilen maksimum Brave reklam sayısını değiştirme

Brave Ödüller Nasıl Kazanılır?

Herhangi bir kripto para birimi gibi, BAT da fiyatta dalgalanabilir. Haziran 2017’de Brave ödül jetonu piyasaya sürüldüğünde, bir BAT değeri yaklaşık 0,16 dolardı. Para birimi, 2021 kışında tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü ve neredeyse 1,80 dolara ulaştı.

O zamandan beri, belirtecin değeri dalgalandı ve şu anda yaklaşık 0.60 $’dan işlem görüyor ve yaklaşık 1.5 milyar BAT dünya çapında dolaşımda ve toplam piyasa değeri 880 milyon $’ın üzerinde.

Brave tarayıcısını kullanırken ödül kazanmanın dört yolu vardır ve bunların hepsini muhtemelen yine de yaparsınız!

1. Reklamları İzleyerek BAT Kazanın

Brave tarayıcısını indirdikten sonra Brave Ads’i açın. Reklam izlemek ve internette gezinmek için BAT kazanmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda Brave tarayıcısını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki BAT Üçgen Logosuna tıklayın.

Brave

Brave Ödüller ve Reklamları açın . Şimdi Ödül Ayarları’na tıklayın . Reklamlaraltında , geçiş anahtarının hemen yanındaki ayarlar düğmesini tıklayın.

Brave

Saatte bir ile on reklam arasında sıfır reklam (sıfır ödül için) seçebilirsiniz, saat başına maksimum reklam sayısını seçin. Reklam ayarlarınıza göre anlık bildirim reklamları alacaksınız. Brave’in durumunuzu otomatik olarak algılamasına, kendi durumunuzu manuel olarak seçmesine veya farklı bir durum seçmesine izin vermek için Eyalet düzeyinde reklam hedeflemeyi de seçebilirsiniz.

Not : Reklam içeriğini gösteren yeni bir sekme açan açılır pencereye tıklamayı tercih edebilirsiniz. Bir reklam için bildirim görmek bile BAT kazanmanıza yardımcı olur.

2. Brave’i Yükleyerek BAT Kazanın

Yeni kullanıcılar, yalnızca tarayıcıyı yükleyip 30 gün boyunca kullanarak 5 ABD doları değerinde BAT kazanabilir. Ayrıca, her ay 25-40 BAT değerinde rastgele hibeler de alabilirsiniz. Bu, tarayıcıda bir miktar kripto kazanmanın açık ara en kolay yoludur.

3. İçerik Oluşturucu Olarak Brave Ödüller Kazanın

Bir podcast yayıncısı, müzik grubu, blog yazarı veya YouTuber iseniz içerik oluşturucular için Cesur Ödül Programına katılabilirsiniz. Bu program, kullanıcıların herhangi bir siteye doğrudan BAT ipuçları göndermesini sağlar. Takipçileriniz otomatik olarak bağış yapabilir ve web sitenizi veya kanalınızı desteklemek için aylık bir program belirleyebilir. Bu, elinizden gelenin en iyisini yapmak ve işiniz için para kazanmak için mükemmel bir yöntemdir.

Kazanmaya başlamak için öncelikle sitenizi Brave Rewards’a eklemelisiniz . Brave Creator’a giderek bir kanal ekleyebilirsiniz .

Kaydolduktan sonra, kullanıcılar bir kanal eklemek için + düğmesini tıklayarak web sitelerini veya kanallarını ekleyebilirler. Site doğrulandıktan sonra, diğer Brave kullanıcılarından BAT bağışları almaya başlayabilirsiniz.

4. 7,5 Dolara Kadar Değerinde BAT Kazanın

Yeni bir kullanıcı Brave Creator’a kaydolduğunda, kendisine ayrıca bir yönlendirme bağlantısı sağlanır. Arkadaşlarınızı Brave’i indirmeye davet etmek için bu bağlantıyı kullanarak 1 ila 7,5 ABD Doları değerinde BAT kazanabilirsiniz. Bu miktar ülkenize bağlıdır, ancak sağladığınız her referans için uygundur.

Bir Brave tavsiye bağlantısı almak için Brave’i indirin ve yaratıcı olun. Doğrulanmış bir içerik oluşturucu olarak, İçerik Oluşturucu kontrol panelinde bir tavsiye bağlantısı alacaksınız .

Tek yapmanız gereken bağlantıyı kopyalamak ve takipçilerinizle paylaşmaya başlamak. Kısa bir süre sonra, BAT ödüllerini doğrudan Uphold cüzdanınızda alacaksınız. Bunları geri çekebilir veya hatta Bitcoin’e dönüştürebilirsiniz.

BAT Token Nasıl Çekilir?

BAT’ınızı dijital tutmak istiyorsanız, Brave’in yerel tarayıcı cüzdanını ayarlayabilir veya MetaMask gibi başka bir tarayıcı cüzdanını bağlayabilirsiniz. Bu, Brave ödül belirteçlerini para birimi olarak kullanmanıza veya diğer para birimleriyle değiştirmenize olanak tanır, ancak BAT ve diğer para birimlerini Brave cüzdanınızdan çekmenize izin vermez.

BAT’ı çekmek istiyorsanız, bir Uphold veya Gemini kripto cüzdanına kaydolmanız gerekir. Bir Uphold veya Gemini kripto cüzdanınız yoksa, Brave içinden bir tane oluşturabilirsiniz. Buradan, BAT’ı Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile değiştirebilirsiniz. Banka hesabınıza yatırmak için USD veya EUR gibi yerel para birimlerine bile dönüştürebilirsiniz.

BAT’ınızı nakde çevirmek isterseniz, banka hesabı ayrıntılarınızı eklemelisiniz. BAT’ı Brave cüzdanından çekmek için Ödül Ayarlarına gidin . Para Çek’e tıkladığınızda , Destekleme veya Gemini hesabınıza yönlendirileceksiniz. Bu hesabı BAT ile diğer kripto para birimlerini transfer etmek, çekmek veya takas etmek için kullanabilirsiniz.

Tüm bunlar çok fazla iş gibi geliyorsa, BAT’ınızla başka bir cüzdan bağlamadan bazı sınırlı işlemler yapabilirsiniz. Örneğin, yaratıcılara bahşiş verme, Brave ödül jetonlarını dönüştürmeden veya geri çekmeden yapılabilir.

Konu hakkındaki düşüncelerini bizlere yorum olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bu tür anlık haberler için bizleri Telegram, Youtube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz