Bitcoin HaberleriKripto Borsalarından HaberlerKripto Para Haberleri
Trend

Resmi Gazete ile Kripto yasağı (!)

Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre; kripto paralar, ödemelerde doğrudan veya dolaylı olarak kullanılamayacak

Dün gece ansızın Resmi gazetede yayınlanan haberle birlikte Kripto Paralarla Ödeme Yasaklandı! Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre; kripto paralar, ödemelerde doğrudan veya dolaylı olarak kullanılamayacak.

Kısaca özetlemek gerekirse yönetmelikte yapılan değişiklikler:

  • Kripto varlıklar, ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılamaz. 
  • Kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılmasına yönelik hizmet sunulamaz. 
  • Ödeme hizmeti sağlayıcıları, ödeme hizmetlerinin sunulmasında ve elektronik para ihracında kripto varlıkların doğrudan veya dolaylı olarak kullanılacağı bir şekilde iş modelleri geliştiremez, bu tür iş modellerine ilişkin herhangi bir hizmet sunamaz. Ödeme ve elektronik para kuruluşları, kripto varlıklara ilişkin alım satım, saklama, transfer veya ihraç hizmeti sunan platformlara veya bu platformlardan yapılacak fon aktarımlarına aracılık edemez.

Papara Ceo’sundan yanıt:

Merkez Bankası’nın kripto varlıklar üzerine çalışmalar yaptığını biliyoruz. Ama bu düzenleme sürpriz oldu. Beklemiyorduk açıkçası” diyen Karslı, “Bir düzenleme yapma gereği hasıl olmuş; yapacak en kolay düzenleme de biliyorsunuz yasaklamatır, uğraşmaktansa yasaklamak çok daha kolay, ilgili düzenlemeyi herhalde yarım saatte yazmak zor olmamıştır” ifadelerini kullandı.

“Bugüne kadar biz Türkiye’de regülatörün desteğini arkamızda hissettik. Benim bildiğim kadarıyla dünyada bir işi yapamayacağına veya kripto paralarla ilgili bir faaliyette bulunamayacağına dair yapılan ilk düzenleme” şeklinde konuşan Karslı, “Alınması gereken aksiyon neyse biz hepsini almaya açığız. Herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Şu anda sosyal medyada çok büyük bir bilgi karmaşası var” diyen Karslı, Türkiye’de kripto paraların yasaklanmadığını; kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasına ilişkin bir yasak olduğunu dile getirdi.

Binance gibi global borsalara nasıl para yatıracağız ?

Global kripto para borsasına girmek için artık şu işlemleri yapmanız gerekiyor:

TL > Bankaya aktar Bankadan > Türk kripto para borsasına aktar Türk kripto para borsasından X coin/token al Bu coin/token’ı global borsaya aktar Bozdur TL/Dolar vb yap Sonra istediğin coin/token al.

Durumdan etkilenen şirketler:

Ekonomistler bu duruma ne diyor ?

Dış basın bu durumu gülünç karşılasada durum göründüğünden daha tehlikeli.Başarılı ve alanında kendini kanıtlamış insanlar ne diyor bu duruma dersek:

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.