Kripto Para Haberleri

Decentraland MANA Coin Nedir ?

Decentraland (MANA) kendisini, Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor. NFT Projesidir.

Mana Coin Nedir?

MANA, ERC721 LAND token’larını satın almak için yakılması gereken bir ERC20 token’ıdır. Ayrıca Platformdaki mal ve hizmetler için ödeme yapmak amacıyla da MANA kullanılıyor..

CoinMarketCap verilerine göre, 13 Kasım 2017’de tüm zamanların en düşük seviyesini 0,0078 dolar ile gören Decentraland MANA, 9 Ocak 2018’de de 0,2888 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. MANA bir ERC-20 token’ı olarak sunuluyor. MANA Coini Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

Decentraland Nedir ?

Decentraland’i en basit şekilde, Ethereum blokzinciri tarafından desteklenen merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlayabiliriz. Kullanıcılar Decentraland platformu içinde içeriklerini ve uygulamalarını oluşturabiliyor, deneyimleyebiliyor ve para kazanabiliyorlar.

İçerik ve uygulamaları yalnızca üretmekle kalmayıp, bunlarla para da kazanabileceğiniz bir platform olan Decentraland, sanal gerçeklik cihazı ya da sıradan bir web tarayıcıyı kullanarak deneyimleyebileceğiniz 3D etkileşimli bir dünya. Decentraland’de satın alabileceğiniz arazi belirli ve sınırlı sayıda. Her bir arasının 33 x 33 feet alanında olduğu bu arazilerde inşa edebileceğiniz yükseklikte herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

MANA Coin Yorumu

Decentraland (MANA), geliştiricilerin ve içerik oluşturucuların içerikten ve uygulamalardan para kazanma biçiminde devrim oluşturmayı amaçlayan, bir sanal gerçeklik platformu ve blockchain ağıdır. 3D tabanlı bir deneyime sahip olan Decentraland; kullanıcılar, geliştiriciler ve yatırımcılar için sürükleyici bir deneyim sunmaktadır.

Projenin arkasındaki ekip, 2015 yılında Decentraland üzerinde çalışmaya başladı ve dijital gayrimenkul sahipliğini bir blockchain ağındaki kullanıcılara tahsis etmek için bir kavram kanıtı sundu. Teknoloji lideri Smart Contract Solutions’ı kuran Esteban ORdano ve proje lideri ise, CRV’de piyasa araştırması analisti olan Ari Meilich oldu.

Decentraland, Aragon, district0x ve imToken gibi diğer projelerle zaten birçok ortaklık imzaladı. Ağın danışmanlarından bazıları Aragon’un proje lideri Luis Cuende, CoinFund’un kurucusu Jake Brukhman ve INBlockchain’in kurucusu Xiolai Li’dir.

Decentraland’in üç boyutlu bir platform sunuyor olması kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanıyor. Ayrıca herhangi bir sınır olmadan tamamen hayal dünyası kullanılarak tasarlanan alanlar da başka dikkat çeken bir nokta olarak değerlendiriliyor.

Decentraland ile ilgili yorumlar yapanlar, sanal gerçekliğin Blockchain alanına taşınmış olmasından oldukça memnun gibi görünüyor. Çünkü platform piyasay sürüldüğünden bu yana kullanıcılara hizmet veriyor ve büyümeye devam ediyor.

Platforma bağlı olarak MANA coin’in de destekçileri olduğu görülüyor. Özellikle son zamanlarda platformun attığı adımlarla birlikte MANA coin’in de fiyatının artıyor olması token’ın popülaritesine de katkı sağlamış olabilir.

Projeye Teknolojik Yaklaşım

Decentraland’ın arkasındaki ekip, aşamalara veya “Yaşlara” bölünmüş bir gelişim konseptiyle çalışıyor. İlk aşama, Decentraland’ın ana geliştiricileri olarak adlandırılan “Taş Devri” olarak bilinir.

İkinci aşamaya “Tunç Çağı” denir ve bu, arazinin bölünmesine bölünmüş 3 boyutlu sanal bir dünyanın gelişmesiyle başlar. Bu parsellerin her biri sahipleri hakkında bilgi sahibidir ve bilgiler blok zincirinde saklanır.

Bir sonraki aşama, yenilik ve gelişmelerin Decentraland’ı takip etmek için çok çekici bir ağ ve proje yaptığı “Demir Çağı” dır. Şu anda, uygulamaların oluşturulmasını ve ayrıca içerikten para kazanma olasılığını görmek mümkündür. Bu, geliştiricilerin yarattıkları ve uygulamalarından ilk kez bu platform aracılığıyla para kazanabilmelerini sağlıyor.

Decentraland’ın temel özelliklerinden biri buranın toprak sahiplerinin, her şeyi kontrol eden merkezi bir otorite olmadan uygulamalarını uygulayabildiği merkezi olmayan bir dünya olmasıdır. Ağ Ethereum’a dayandığından, her şey bu halka açık blok zincirinde kayıtlıdır.

Decentraland, kullanıcıların blok zinciri teknolojisini kullanarak arazileri üzerinde sahip olmalarını sağlayan ilk VR platformudur. Ağa sadece bir web tarayıcısından değil VR cihazlarından da erişmek mümkündür. Genel olarak, dünya çapındaki bu VR platformları merkezi sunuculara sahip tek bir şirket tarafından kontrol etme eğilimindedir.

Decentraland, kullanıcıların ve ilgili alıcıların şirket tarafından satılan LAND’ı satın alabileceği LAND açık artırmalarını tutma eğilimindedir. İlk açık artırma Aralık 2017’de ve ikincisi Aralık 2018’de yapıldı. Şaşırtıcı bir şekilde Binance, Decentraland ile ikinci LAND açık artırması için ortaklık yaparak kullanıcıların Binance Coin (BNB) tokenlerini kullanarak LAND satın almalarını sağladı.

Mana Coin Nasıl Satın Alınır?

MANA token’larını satın almak için en iyi yolu arıyorsanız, dünyanın en popüler dijital para birimi platformlarından biri olan Coinbase’e bakabilirsiniz. Dijital para birimini elde etmenin bir başka yolu da, işlem hacmi açısından piyasadaki en tanınmış ve en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ı kullanmaktır.

Tüm dünyada büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve gelişmelerini sürdüren Binance ile MANA coin’i hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.