Coinler

Uma Coin Nedir? Nasıl Alınır?

UMA coin, UMA platformunun yerel kripto para birimidir ve DeFi token’ıdır. UMA kendisini “sentetik varlıklar oluşturmak için bir protokol” olarak tanımlıyor. Kullanıcıların ekonomik garantilerle kendi kendine çalışan akıllı sözleşmeler yazmasına izin vermeyi hedeflemektedir. UMA, Ethereum gibi izinsiz, halka açık Blockchain’lerin  mümkün kıldığı finansal yenilikleri desteklemek için tasarlandı.

UMA Protokolü Nedir?

UMA protokol türev işlemleri blockchaine taşır. Yeterli teminat yatırıldığında sentetik bir token oluşturur, sözleşme şartlarını belirler ve bunun finsansal desteklerde kullanılmasına olanak sağlar.

Örneğin uma tokenin değeri teminat olarak yatırılan tokene göre belirlenir. Kontratlarında yazılı tarihe kadar geçerlidir. En az %120 oranında teminat ile üretilirler. Yani 100$’lık bir sentetik token için en az, 120$’lık teminat yatırmanız gerekir.

UMA’ya Genel Bakış

UMA, Ethereum’da “paha biçilmez” türevler oluşturmaya odaklanmıştır. Bu finansal sözleşmeler, karşı taraflar tarafından zincir içi fiyat beslemesi kullanmadan uygun teminatlandırmayı sağlamak için tasarlanmıştır. Bunu, uygun olmayan şekilde teminatlandırılmış pozisyonları belirledikleri için karşı taraflara veya üçüncü şahıslara ödüller sağlayarak yapabilirler. Bu pozisyonların uygunsuz şekilde teminatlandırıldığını doğrulamak için, bu sözleşmeler bir “Veri Doğrulama Mekanizması” na (DVM) dayanabilir.

DVM, kendisine kayıtlı mali sözleşmeler tarafından yapılan fiyat taleplerine yanıt vermek için mevcut iyimser bir oracle hizmetidir. Bu fiyat talepleri, UMA token sahiplerinden, tarihi bir zaman damgasında bir fiyat tanımlayıcısının değerini oylamasını ister. UMA token sahipleri oylarını 2-4 gün sürebilen bir süreçte zincir üzerinde verir ve açıklar. Oylar açıklandıktan sonra, bu oyların modu, UMA seçmenleri tarafından fiyat talebi için belirlenen değer olarak mali sözleşmeye iade edilir. Mali sözleşme daha sonra, DVM tarafından iade edilen değere dayalı olarak teminatları karşı taraflara dağıtır.

DVM’nin bir fiyat talebine yanıt vermesi 2-4 gün gerektirdiğinden, fiyatları ihtiyaç duyan finansal sözleşmelere iten bir zincir içi fiyat akışı olarak kullanılması amaçlanmamıştır. Aksine, “paha biçilmez” finansal sözleşmeleri tamamlayıcı niteliktedir.

DVM, yolsuzluk maliyeti ve yolsuzluğun getirdiği kar etrafında ekonomik bir garanti içerecek şekilde tasarlanmıştır. UMA oylama belirteçlerinin% 51’inin maliyeti ile ölçülen DVM’yi bozmanın maliyeti, kendisine kayıtlı finansal sözleşmelerde depolanan teminatla ölçüldüğü üzere DVM’yi bozmaktan elde edilen kardan daha büyük olmalıdır. Bu eşitsizliğin devam etmesini sağlamak için DVM, UMA oylama belirteçlerinin fiyatını yükseltmek için kullanılan finansal sözleşmelerden ücret alabilir.

UMA coin yorum analiz

UMA coin diğer DeFi coinlerinin fiyat çizgisini takip ediyor denilebilir. UMA coin Nisan 2020’de Uniswap üzerinde 1.5$ seviyesine ulaştı. Temmuz ayına kadar bu seviyede kalan UMA coin, ağustos ayı sonunda 27$ ile tarihi rekor kırdı. Eylül ayını düşüş trendiyle geçiren UMA coin şu sıralar (yazının yazıldığında) 11$ seviyelerinden işlem görüyor.

UMA Coin Nereden Alınır?

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası olan Binance aracılığı ile UMA/BTC,UMA/USDT paritsinde işlem yaparak gönül rahatlığıyla UMA coin alınabilir.Binance Kayıt

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.