Coinler

Flow Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Flow Coin Nedir, flow un amacı ve kripto piyasasında ki önemi nedir bu yazımızda bu konuyu ele alacağız.

Flow, yeni nesil uygulamalar, oyunlar ve bunlara güç veren dijital varlıklar için oluşturulmuş yeni bir blok zinciridir. Flow benzersiz, çok rollü bir mimariye dayalıdır ve parçalanmadan ölçeklenmek üzere tasarlanmıştır; Flow geliştirici dostu, ACID uyumlu bir ortamı korurken hız ve verimde büyük iyileştirmeler sağlar.

Flow, olağanüstü kullanıcı deneyimi gerektiren internet ölçekli protokoller ve uygulamalar için sıfırdan bir temel olarak tasarlandı.

Flow, blok zincirinin üzerine inşa edilen uygulamalar, oyunlar ve akıllı sözleşmeler için yerel para birimidir ve bu nedenle, geliştiricilerin ve kullanıcıların ağ üzerinde işlem yapmaları için mevcut olması garantili para birimidir. Geliştiriciler, eşler arası ödemeler, hizmetler için ücretlendirme veya tüketicilerin yarattıkları değer karşılığında ödül kazanmalarını sağlamak için doğrudan uygulamalarına Flow’u kolayca oluşturabilirler. Flow, kullanıcılar tarafından eşler arası tutulabilir, aktarılabilir veya işlem görebilir.

Token sahipleri, Flow’larını bir güvenlik depozitosu olarak belirleyerek ve doğrulama düğümleri çalıştırarak ağı güvence altına almak için çalışarak veya kendi adlarına doğrulama düğümlerini çalıştırmaları için profesyonel operatörlere paylarını devrederek ödüller kazanabilirler. Doğrulayıcı düğümler, ağın ihtiyaç duyduğu güvenlik, hesaplama ve depolama hizmetlerini sağlama karşılığında bahis ödülleri ve işlem ücretleri alır.  

Flow, geliştiricilere, gelişen kripto ve kripto etkin işletmeler kurmaları için güç verir. Flow’daki uygulamalar tüketicilerin kendi verilerini kontrol etmesini sağlayabilir; dünyanın her yerinden erişilebilen açık pazarlarda alınıp satılabilen yeni tür dijital varlıklar yaratmak; ve kullanıcıların sahip olduğu ve onları değerli kılmaya yardımcı olan açık ekonomiler inşa edin. 

Flow

Flow belirteci (“Flow” veya “𝔽”), Flow ağının yerel para birimi ve yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital ekonomi için yakıttır. Flow ağının yerel para birimi ve yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital ekonominin temel taşıdır. Blok zincirleri dijital altyapıysa, ağa güç sağlayan yakıt Flow tokenidir.

Flow tokeni, platformu stake etmek için gerekli tokenin yanı sıra stake ödüllerinin ödendiği para birimidir. Ek olarak, işlem ücretlerini ödemek için küçük miktarlarda Flow token gerekir ve ağda depolama için ödeme yapmak için minimum ayrılmış bir bakiye gerekir.

Flow ayrıca, Flow ağının üstündeki uygulamalar ve oyunlar için her zaman garanti edilen bir belirteçtir. Geliştiriciler Flow’da kendi para birimlerini oluşturup yayınlamakta her zaman özgür olsalar da, Flow tokeni platformda her zaman en fazla kullanıma, likiditeye ve kabul görmeye sahip olacaktır. Flow, zamanla tüketiciler tarafından daha iyi bir değişim aracı ve hesap birimi olarak veya bir değer deposu olarak avantajlara sahip olarak talep edilebilir hale gelebilir. Flow, düşük enflasyonlu bir kripto para birimi olduğundan, Flow ağının üstünde oluşturulan yeni tokenler için bir teminat varlık olarak fayda sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu, stabilcoin ve merkezi olmayan finans protokollerini içerir. Flow ekosistemine hizmet etmek için bu protokollerin oluşturulmasını sübvanse etmek için başlangıçta toplam 100M Flow jetonu ayrıldı. Dapper’in öngörülerine göre, Flow’u teminat varlık olarak kullanmak, stabilcoinler gibi ikincil tokenlere olan talep arttıkça, Flow tokenlerine olan talebin de buna uygun şekilde artması gerektiği anlamına gelir.

CryptoKitties’in arkasındaki ekip tarafından tasarlanan Flow, en iyi küresel ortaklarla geliştirildi ve stres testine tabi tutuldu ve artık herkesin katkıda bulunmasına ve yararlanmasına açık.

Flow, kripto meraklısı tüccarlar ve basketbol süper hayranları için kullanılabilirlik iyileştirmelerini standartlaştırarak önemli olan şeylere odaklanmanıza olanak tanır.

Flow’da akıllı sözleşmeler, basketbol hayranlarından kritik görevlere sahip işletmelere kadar milyarlarca insana hizmet veren uygulamaları güçlendirmek için Lego blokları gibi bir araya getirilebilir. Varolan blockchain arasında Flow’un dört benzersiz ayağı vardır:

 • Çok rollü mimari: Flow’un tasarımı benzersizdir ve ağın, konsensüsün parçalanmasına veya ademi merkeziyetinin azaltılmasına gerek kalmadan milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde ölçeklendirilmesine olanak tanır.
 • Kaynak odaklı programlama: Flow’daki akıllı sözleşmeler, kripto varlıkları ve uygulamaları için daha kolay ve daha güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılmıştır.
 • Geliştirici ergonomisi: yükseltilebilir akıllı sözleşmelerden ve yerleşik günlük kaydı desteğinden Flow Emulator’a kadar, bu ağ sonuçlar için tasarlanmıştır.
 • Tüketici alıştırma: Flow, fiat’tan kriptoya güvenli ve düşük sürtünmeli bir yolu katalize eden ödeme rampaları ile ana akım tüketiciler için tasarlandı.

Flow nasıl çalışır?

Kripto ağları arasında benzersiz olan Flow, bir kripto para birimi madencisinin veya doğrulayıcısının işlerini her biri kendi özelliklerine sahip dört farklı role ayırarak hızda ve verimde önemli gelişmeler sağlar.

Bu, güvenilir bir internet bağlantısına sahip herkesin çeşitli hesaplama ve finansal katmanlarda Flow için bir doğrulayıcı olarak katılabilmesi gerektiği anlamına gelir. Doğrulayıcılar, Flow’a dört rolden birinde katılır: 

 • – Kollektör Düğümleri verimliliği artırır
 • Yürütme Düğümleri hız ve ölçeklendirme sağlar
 • Doğrulayıcı Düğümler doğruluğu garanti eder
 • – Konsensüs Düğümleri ademi merkeziyetçiliği sağlar.

Flow’daki akıllı sözleşmeler ve kullanıcı hesapları, tek bir atomik, tutarlı, yalıtılmış ve dayanıklı (ACID) işlemde her zaman birbirleriyle etkileşime girebilir. Başka bir deyişle: Flow’daki tüm uygulamalar aynı paylaşılan yürütme durumunda çalışabilir.

Bu Flow geliştiricilerinin kolayca birbirlerinin çalışmalarına üzerine inşa izin, harika bir kullanıcı deneyimi ve tam Birleştirmeyi yarar uygulamalar sağlar.

Flow’da her uygulama bir platform olabilir.

Flow üzerinde ne geliştirebilirim?

Flow, yüksek iş hacmi, düşük gecikme süreli tüketici uygulamaları, oyunlar ve dijital varlıklar için tasarlanmıştır. Protokol düzeyinde kullanılabilirlik ve ilk katılım özellikleri, yeni kullanıcılar getirmeyi kolaylaştırırken, merkezi olmayan yeni bir mimari geniş ölçekte güvenlik sağlar.


FLOW, yeni nesil oyunlar, tüketici uygulamaları ve bunları güçlendirecek dijital varlıklar için ideal para birimi yapan birkaç önemli özelliğe sahiptir:

 • Çeşitli kullanım durumları
 • Geniş dağıtım
 • Düşük parasal enflasyon

FLOW, çeşitli yeni toplulukların blok zincirine ve merkezi olmayan uygulamalara erişmesi, spekülasyon yerine gerçek kullanım durumları oluşturması ve bunlardan faydalanması için katalizör olacak. İyi bir kullanıcı deneyimi tasarımı, FLOW’a sahip olmayı ve kullanmayı sorunsuz hale getirecektir. Son olarak, FLOW değer yaratmak ve paylaşmak için ağ üzerinde inşa edilen tüm toplulukları bir araya getirecektir.

Alıntılar

“Blockchain teknolojisi, internette tüketici mülkiyetinde devrim yaratma potansiyeline sahip. Dapper Labs ‘Flow gibi projeler, tüketicinin benimsenmesini teşvik ediyor ve NBA Top Shot deneyimin sadece ilgi çekici değil, aynı zamanda sorunsuz ve hayran dostu olduğunu da kanıtlıyor.”
Andre Iguodala , NBA Miami Heat

“Blockchain, finans sektörünü temelden değiştirecek ve tüketiciler üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak. Flow, tüketicilerin NBA Top Shot gibi eğlenceli vakit geçirdikleri, ancak aynı zamanda yeni bir özerklik yaratan ürünler aracılığıyla alana girmeleri için bir araç yaratabilir. “
Spencer Dinwiddie , NBA Brooklyn Nets

“Flow’un yenilikçi çok rollü mimarisi, kaynak odaklı programlaması, geliştirici ergonomisi, kolay tüketici katılımı, kaynak fiyatlandırması ve depolama birikintileri büyük ölçüde endüstri için bir varlık olacaktır.”
Joe Lallouz , Bison Trails CEO’su

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu