iExec RLC

iExec RLC nedir

RLC coin, iExec RLC platformunun yerel token’ıdır ve kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılıyor. Platform RLC token’ı “son teknoloji kripto para birimi” olarak tanımlıyor. RLC, “Birçok Bilgisayarda Çalıştır” anlamına geliyor.

iExec RLC Nedir?

iExec, ihtiyaç duyulan servislere, veri setlerine ve bilgi işlem kaynaklarına ölçeklenebilir, güvenli ve kolay erişime sahip, blok zincirde çalışan dağıtılmış uygulamalar sağlamayı amaçlamaktadır. Bu teknoloji Ethereum akıllı sözleşmelerine dayanır ve isteğe bağlı olarak yüksek performanslı bilgi işlem hizmetleri sağlayan bir Sanal Bulut altyapısı oluşturulmasına izin verir.

Bunların yanında bir ERC-20 token’ı olan iExec token ile kullanıcılar istedikleri zaman platformun kaynaklarına erişim sağlamak için kolayca ödeme yapabiliyor.

Bunların yanı sıra iExec, gücünün güvenilir off-chain bilgi işlemden geçtiğine inanıyor. Temsilcisi, Ethereum Enterprise Alliance içindeki ‘Trusted Compute Working’ grubuna başkanlık ediyor. Ayrıca platformun Blockchain için bir “güvenilir bilgi işlem” çözümü yayınlamak için Intel ile ortaklık kurduğu biliniyor. Diğer iExec ortakları arasında Alibaba Cloud, IBM, Genesis Cloud, EDF elektrik hizmet şirketi, EEA ve Ubisoft yer alıyor. iExec, Microsoft, Intel, ConsenSys, Envision, PegaSys ve Kaleido’nun yanı sıra Trusted Compute Framework’e de (Hyperledger Avalon) katkıda bulunanlardan biriydi. (ekip sağlam boş değil kısaca)

RLC Coin Yorum

iExec RLC ile ilgili yorumların çeşitlilik gösterdiği görülüyor. Bazı yatırımcılar iExec RLC satın almanın oldukça karlı olacağını ve uzun vadede büyük getiri sağlayacağını düşünürken bazı yatırımcıların kripto para birimine temkinli yaklaştıklarını görüyoruz.