Prosper Nedir Nasıl Kullanılır

İçerik

Prosper Nedir Nasıl Kullanılır

Prosper nedir, Ethereum ve Binance Smart Chain tabanlı tahmin ve hedge gibi alanlarda faaliyet gösteren cross-chain bir platformdur. Prosper on-chain likidite toplama hizmeti verir. Prosper kullanıcılarına ikili likidite (boga ve ayı ) modelini sunar. Prosper, yatırımcılara 15 dakika, 30 dakika ve 1 saatlik havuzlarda kârlarını en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanır.

Platformun kendi kripto parası PROS’tur. Maksimum arzı 100 milyon olarak belirlenen PROS token için 18 Şubat 2021 itibarıyla dolaşımdaki arz 4.4 milyondur.

Neden Prosper

Prosper Kuralları

  • Merkezi olmayan bir gözetim dışı tahmin pazarı olan Prosper, akıllı sözleşme mantığına dayanmaktadır.
  • Prosper sisteminde üç tür havuz vardır: 15 , 30 ve 60 dakika .
  • Prosper akıllı sözleşmesi BSC ağında her gün otomatik olarak 168 havuz oluşturur.
  • Yeni havuzun tahmini fiyatı , hareketli ortalamalara ve teknik analize dayanmaktadır . Bununla birlikte, özel fiyatlı havuzları bir seçenek olarak uygulayacaklardır.
  • Havuz açıldıktan sonra boğalara veya ayılara bahis oynayabilirsiniz.. Fiyat ( saatlik havuz bitiş anında) başlangıç ​​numarasının üzerindeyse boğalar kazanır. Aşağısındaysa ayılar kazanır. 
  • Maksimum düzeyde şeffaflık sağlamak için Prosper, fiyatı onaylamak için oracle fiyat feed’lerini kullanır. Bu, manipülasyon risklerini ortadan kaldırır.
  • Ödül dağıtımı basit ve nettir, örnegin eğer Ayılar kazanırsa, havuzun Boğalar bölümünü ilk yatırımınız yüzdesine göre bölüyorlar.
  • Ödül yalnızca 48 saatlik bir süre içinde alınabilir. 48 saat geçtikten sonra kullanıcı ödülü talep edemez.

Prosper Mimarisi

Prosper Nasıl Kullanılır


Adım 1: BSC ana ağını Metamask’a bağlama

Daha önce yazmış ve videosu çekmiş olduğumuz BSC ana ağını Metamask’a bağlamayı öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Adım 2: Bir tahminde bulunun

Beta.prosper.so adresine gidin ve ” Cüzdanı bağla ” butonuna basın.

Cüzdanınızı Prosper.so’ya başarıyla bağladıysanız, sayfa aşağıdaki ekrandaki gibi görünecektir:

Tahmin para birimini seçin (Şu anda BNB veya USDC kullanarak tahminler yapabilirsiniz) ve tahmin çiftini (Şu anda yalnızca BNB ve ETH fiyatları için tahminleri destekliyoruz). İlk tahmininizi yerleştirmek için “Tahmin Et” düğmesine basın. Havuzun tahminleri yalnızca 10 dakika için kabul ettiğini unutmayın. Düğmenin rengi gri ise tahmin yerleştirme kullanılamaz ve tahmininizi yapmadan önce beklemeniz gerekir.
Bir sonraki pencerede bir tahmin tarafı seçmeniz gerekir: boğalar veya ayılar ve tahmin miktarlarını BNB veya USDC olarak yazın. Ardından girdiğiniz tüm verileri tekrar kontrol edin. Bu yapıldıktan sonra, “Onayla” düğmesine tıklayın.

Harika! Prosper ile ilgili ilk tahmininiz yapıldı! Her şey doğruysa, bir sonraki açılır ekranı göreceksiniz.

3. Adım: Kazandık Mı ?

“Kapalı havuzlar” bölümünü bulmak için ekranı aşağı kaydırın ve “Benim” sekmesine basın. Tahmini kazandıysanız, “Durum” sütununda bulunan “Talep Et” düğmesine basın. Metamask’ta işlemi onaylayın ve fonlar otomatik olarak cüzdanınıza teslim edilecektir!

Prosper (PROS) Coin Nasıl Alınır ?

PROS token Binance, Pancake, Bilaxy, Uniswap ve 1inch Exchange platformlarında listelenmektedir. Piyasa hacmi ve güvenilirlik bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance ile hızlı ve güvenilir bir şekilde PROS satın alınabilir. Eğer binance hesabınız yoksa ” J6FAQG4E ” bu kod ile kayıt olup %20 komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz