Request Coin

Request Coin nedirden önce neye bağlıdır onu söyleyelim.Request Coin, Request platformunun yardımcı program token’ıdır.

Request (REQ) Nedir?

Önce nasıl ve neden başladığını açıklamak istiyorum.Request Network (REQ), 25 Ekim 2017’de, Moneytis projesinin arkasındaki ekip tarafından hazırlanan bir white paper ile duyuruldu.

Request, alıcının güvenli bir şekilde ödeme yapabileceği bir ödeme isteği (bir Request Faturası) yapmasına izin veren merkezi olmayan bir ağdır. Bütün bilgiler, merkezi olmayan deftere kaydedilir. Bu, daha ucuz, daha kolay ve daha güvenli ödemelerle sonuçlanır ve çok çeşitli otomasyon imkânları sağlar.

Daha basiti ise Request (REQ), herkesin kolayca bir ödeme talebi oluşturmasına, paylaşmasına veya ödemeyi yerine getirmesine izin veren bir ağdır.

Bunlara ek olarak Request Coin’in avantajları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Anti Spam: Request ile yeni bir ödeme talebi veya fatura oluştururken, ağda yayınlamadan önce küçük bir ücret gereklidir. Bu ücret, kötü niyetli kişileri ağdan uzak tutuyor, ağı spam’den arındırıyor ve kullanıcılar için platformun yüksek performanslı kalmasını sağlıyor.
  • Yönetim: Request ağı merkezi olmayan bir protokol olduğundan, ağ katılımcılarının ağın uzun vadeli başarısı için kritik olan kararları oylamasına olanak tanıyan bir yönetişim yapısı uygulanması planlanıyor.
  • Staking: Bir node yerleştirmek ve çalıştırmak için bir gereklilik olarak bir stake etme mekanizması uygulanması planlanıyor. Node operatörleri, bir miktar REQ token’ını kilitleyerek, son kullanıcılarına IPFS ve Ethereum’un karmaşıklıklarını soyutlayarak değerli bir hizmet sağlamak için bir node dağıtabilir.
  • İndirimler: REQ token’larının sahipleri, ürün indirimlerinden yararlanıyorlar. Verilen indirimler ürüne göre değişiklik gösteriyor.
  • Bağımsızlık: REQ token’ı, Request Network’ün, ağın çekirdek mekanizmalarına zarar vermeden taşınmasına, aynı anda birden fazla blok zincirinde çalışmasına ve hatta kendi özel blok zincirinde çalışmasına izin veriyor. Bu, ağı hem para biriminden hem de başkaları tarafından sağlanan teknik altyapıdan bağımsız kılıyor.
Logosu çok başarılı ve göze çok hitap ediyor söylemeden edemeyeceğim
Logosu çok başarılı ve göze çok hitap ediyor söylemeden edemeyeceğim

REQ Coin Yorumum

Gelecek vaat etsede ve avantajları da çok olsada sanki REQ yatırımcılar tarafından çok büyük bir ilgi görmüyor gibi görünüyor.Bunlara ek olarak son zamanlarda kripto para birimleri fiyatlarının artması ile REQ coin’in de artış yaşadığı görülüyor.Benim pek ilgimi çekmedi…..