Coinler

Kava Coin Nedir? Binance Coini

bitcoin airdrop net ekibi olarak binance launchpad e giren kava coin i araştırdık. Bu yazımızda binance launchpad kova coin nedir açıklayacağız.

Kava, büyük kripto paraların (BTC, XRP, BNB, ATOM, vb.) Kullanıcılarına teminatlı krediler ve stabil kripto para sunan, zincirler arası bir DeFi platformudur.  Sağlam kripto para birimleri Ripple ve Cosmos gibi büyük kripto projeleri de dahil olmak üzere dünya çapında 100’den fazla işletme tarafından desteklenmektedir. Kripto para alım satım için en düşük komisyonlar ile Kava alım satım yapmak için Binance borsası kullanabilirsiniz.
Binance Komisyon düşürme makalemizi okumalısınız. Tüm komisyon oranları detaylı olarak verildi ve nasıl komisyon düşürülür açıklandı.

Kava Coin Detaylar

Kava platformunda iki tür belirteç vardır: KAVA coin ve USDX stablecoin. KAVA coin, platformun güvenlik, yönetişim ve mekanik işlevlerinde yer alan KAVA blok zincirinin yerel coinidir.

KAVA belirteci için üç ana kullanım durumu vardır:

 1. Güvenlik – Bloklar, ilk 100 düğüm tarafından KAVA coinlerinde ağırlıklı hisse senetleri ile onaylanır. Doğrulayıcılar için ödüller, kava yı blok ödülleri ve işlem komisyon ödülleri olarak alırlar.
 2. Yönetişim – KAVA, teminatlandırılmış borç pozisyonu (“CDP”) sisteminin temel parametreleri hakkında teklif vermek ve oy kullanmak için kullanılır.Bu, sistemin küresel borç limitini, desteklenen teminat türlerini, borç limitlerini, teminat oranını, ücretleri ve USDX için tasarruf oranını içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.
 3. Last Resort’un Kredisi – KAVA, sistemin teminat altına alındığı durumlarda rezerv para birimi olarak işlev görür. Bu gibi durumlarda yeni KAVA basılır ve USDX güvenli bir şekilde aşırı teminatlandırılıncaya kadar USDX’i piyasadan satın alır.

USDX stabil coin için üç ana kullanım durumu vardır:

 • Marj Ticareti / Kaldıraç – Platformdan USDX alan kullanıcılar, kripto varlıklarına maruz kalma durumlarını etkin bir şekilde artırmak için ek kripto satın almak için kullanırlar.
 • Faizli Riskten Korunma – Yatırımcılar, geçici şifreleme varlıklarına maruz kalmayı sınırlamaya çalışırken USDX’i sabit bir varlık olarak tutabilirler. Sahipleri coinlerini bağlayabilir ve mevcut USDX tasarruf oranına eşit miktarda faiz alabilirler.
 • Stablecoin Ödemeleri – Kava blok zincirinin hızlı blokaj süresi ve hızlı kesinliği USDX’in genel ödeme kullanım durumlarında kullanılmasını sağlar.

Kava Token Dağılım

 • % 45 Platform Geliştirme
 • % 25 İş Geliştirme ve Pazarlama
 • % 10 İşlem
 • % 10 Hukuk ve Muhasebe
 • % 10 Diğer

Kava nerden alınır

Kava şuanda binance den satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak kayıt olduktan sonra satın alabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir fiyatın ne olacağı belli olmaz. Her zaman üzmeyecek yatırımlar yapılması gerekiyor.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu