Coinler
Trend

Kusama (KSM) Coin

Kusama. Polkadot’un kardeşi dedikleri yan ürünü denilebilecek ya da deney safhası, uygulama öncesi test ağı bir proje. Mümkün olanın sınırlarını hızla zorlamak isteyen blok zinciri geliştiricileri için benzeri görülmemiş birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik. Kusama ile Substrate kullanılarak Kusama’nın kuzeni Polkadot ile neredeyse aynı kod tabanı ve endüstri lideri çoklu zincir altyapısı kullanılarak oluşturulmuştur.

Kusama

Kusama, kuzeni Polkadot için risk alan ve hızlı hareket eden bir ‘kömür madeninde kanarya’ olarak inşa edilmiş bir ağdır. Değişim ajanlarının kontrolü geri alması, yeniliği tetiklemesi ve statükoyu bozması için oluşturulmuş yaşayan bir platformdur.

Poje, Substrate ve Polkadot ile neredeyse aynı kod tabanı kullanılarak oluşturulmuş, ölçeklenebilir özel bir blockchain ağıdır. Ağ, Kusama’da hızlı hareket etmek ve yenilik yapmak veya Polkadot’ta dağıtım için hazırlanmak isteyen ekipler için deneysel bir geliştirme ortamıdır.

Proje, Polkadot’un kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı ve eski CTO’su Gavin Wood tarafından 2019 yılında kuruldu. Proje ekibine göre birçok takım dapp veya parachain için Kusama’yı seçecek ve sadece Kusama’da kalacak. Diğer ekipler, Polkadot’ta konuşlanma için geçici bir hazırlık alanı olarak projeye katılacak.

Yenilikçilik

Kusama, neredeyse aynı kod ve araçlar kullanılarak Polkadot ile aynı ekipler tarafından oluşturulmuştur. Ağ, Parity Technologies ve Web3 Foundation’ın en son teknolojisini geliştiricilerin eline veriyor, bu özellikler Polkadot’a ulaşmadan önce.

Ölçeklenebilirlik

Kusama’nın parçalanmış blok zincirleri ve açık yönetişimi, işletmelerin, pazarların ve uygulamaların konuşlandırılması ve olgunlaştırılması için ölçeklenebilir ve geleceğe dönük bir altyapı sağlar.

Birlikte çalışabilirlik

Proje, geliştiricileri eski blok zinciri ağları tarafından oluşturulan silolardan kurtararak, birden fazla blok zincirini tek bir parçalanmış ağda bir araya getiriyor.

Özelleştirme

Kusamayı bağlayarak veya kullanarak geliştiriciler kendi uygulamalarına özgü blockchain inşa edebilir.

ÖZET OLARAK;
Kusama, Polkadot’un öncü birliği/DENEY AŞAMASI diyebiliriz. Polkadot’un sahip olduğu tüm özellikleri ve denenmesini istedikleri tüm inovasyonları ekip öncelikle Kusama’da deniyorlar. Bu yüzden PROJE daha çok İLK BAŞLANGIÇ ADIMI bir canlı deney ürünü diyebiliriz.

Projenin diğer bir kullanım alanı ise iş modeli ve blokzincir teknolojisini denemek isteyen küçük ekiplerin testlerini gerçekleştirmesi. Kusama’nın sahip olduğu esneklik sayesinde iş modelleri deneyimleyen, kendi topluluğunu oluşturan projeler belirli bir olgunluğa ulaştığında Polkadot üzerinde projelerini çalıştırabilecekler. Bu açıdan oyunlar, sosyal platformlar, içerik platformları için Kusama gayet ideal bir platform.

Proje ayrıca yeni yönetim, teşvik mekanizmalarının, merkeziyetsiz organizasyonların ve yeni para politikalarının denenmesi için de ideal bir platform. Kusama’nın hazine varlıklarını da topluluk desteği ile kullanarak yeni sistemler denenebilir.

Kusama Coini Nereden Alabilirim?

KSM Coin çok yakın zamanda Binance’da listelenecektir. Öncelikle bunun müjdesini verebilirim :) Şuan ise aktif olarak Huobi de ve birçok önemli borsada listelidir. Huobi borsasına kayıt olmak isteyenler buyursun;
https://www.huobi.com/tr-tr/topic/invited/?invite_code=8ewk5

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.