Coinler

Kyber Network KNC Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Kyber Network KNC Coin Nedir başlıklı yazımız sizlerle.

Kyber Network’ün zincir içi likidite protokolü, merkezi olmayan token takaslarının herhangi bir uygulamaya entegre edilmesine ve ekosistemdeki tüm taraflar arasında değer değişiminin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır. Protokole dokunarak geliştiriciler, anında jeton takas hizmetleri, erc20 ödemeleri ve yenilikçi finansal dapp’ler dahil olmak üzere ödeme akışları ve finansal uygulamalar oluşturabilir ve herhangi bir jetonun her yerde kullanılabileceği bir dünya oluşturmaya yardımcı olur.

Kyber Network, 2017 yılında defi merkeziyetsiz finans uygulaması olarak başlatıldı. Kurucuları Loi Luu, Yalon Verner ve Victor Tran’dır. Kripto paraların temelinde merkeziyetsizlik yatarken Kyber Network ise merkezi olmayan bir borsadır. Tüm işlemler Ethereum üzerindeki akıllı kontratlar ile yapılır.

Merkeziyetsiz kripto para alım satımını düşünme biçimimizi değiştirmeye çalışan dev bir proje olan Kyber Network, kurduğu merkeziyetsiz borsa protokolü ile geliştiricilerin ödeme akışı ve finansal uygulamalar oluşturmasına olanak sağlıyor. Kyber Network’e göre kripto para kullanıcıları herhangi bir kripto para birimini ‘anında’ başka bir kripto para birimine dönüştürebilmeli ve değiştirebilmeli.

Kyber Network (KNC), kripto para ve dijital varlıkların kendi aralarında anında takasını sağlayan ERC-20 tabanlı bir protokoldür. Bu protokol sayesinde kripto paralar arası takas işlemini merkeziyetsiz bir borsa üzerinden yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu takas işlemi blockchain üzerinde kanıtlar oluşturularak yapılmaktadır.

KNC, gerçek ağ kullanımı ve DeFi’deki büyümeden elde edilen stake etme ödüllerinin ve token yanıklarının oluşturulduğu ilk deflasyonist stake jetonudur.

ZRX (0X) Projesi ile aynı şekilde çalışma prensibi olsa da aralarındaki fark, 0x akıllı sözleşmeleri kullanırken ,Kyber Network (KNC) bu işlemleri blockchaine işleyerek yapmaktadır.

Kyber Network sağladığı rezerv sistemi ile diğer merkezi olmayan borsalardan ayrılarak kullanıcılarının zarar etmenin önüne geçmektedir.

Kyber Network, KNC tokenları sayesinde komisyon ücretleri kazanmak dışında rezerv sistemi ile de ek gelir elde etmektedir. Bu durumda KNC tokenlarını rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden biri olarak değerini arttırmaktadır.

Kyber Network (KNC) Nasıl Çalışır?

Kyber Network, merkeziyetsiz bir borsa platformu olmasına karşın bu ağda paranızı tutmanıza gerek yoktur. Takaslar blockchain ağına işlendiği anda karşı taraf kullanmaya başlayabilir. Kripto paralar arası takasın anında olmasının yanı sıra ödeme yapmak için de kullanılabilir. Ödeme yapacağınız kişi ya da yerin istediği kripto para birimi farketmeden siz elinizdeki kripto para ile Kyber Network üzerinde karşı tarafın istediği kripto para birimine dönüştürülerek iletilmektedir.

Kyber Network Crystal (KNC), Kyber Network ağı üzerinde yapılan takas işlemlerinde kullanılması için çıkarılan bir tokendir. Üç görevi vardır:

  1. İşlemler sonucu belli bir miktar alınmaktadır. Toplanan bu KNC varlıklarının bir kısmı deflasyonu engellemek amacıyla yok edilir.
  2. İşletmeler KNC satın alarak bir çok farklı kripto türü üzerinden ödeme alabilmeleri sağlanmaktadır.
  3. İşletmeler KNC kullanımını arttırmak için diğer işletmelere önerdiğinde ödül olarak KNC verilmektedir.

Kyber Network Crystal (KNC), ICO ile toplam 226.000.000 KNC bastı ve katılımcılara yaklaşık % 60’ı oranında dağıtım yaptı. Şu an piyasada 180.057.587 KNC bulunmaktadır.

Kyber Network

Kripto paralar ‘merkeziyetsizlik’ gayesiyle ortaya çıksa da, pek çok kripto para borsası merkezi bir yapıya sahip. Bu durum güvenlik zayifetlerini ortaya çıkarırken, pek çok kullanıcı hack veya hırsızlık mağduru olmuş durumda.

Bununla birlikte merkeziyetsiz borsalar ortaya çıksa da bu borsaların neredeyse hepsinin kendine has bir akışı mevcut, likiditesi oldukça düşük ve çoğu zaman emir defterlerinden dolayı alım satım oldukça pahalıya gerçekleşebiliyor.

İşte burada Kyber Network, kullanıcılara her şeyi blokzincirde tutan, merkeziyetsiz bir değişim aracı olarak devreye giriyor. Emir defteri yerine bir rezerv sistemi kullanan Kyber network, her zaman yüksek likidite sağlamak için biçilmiş kaftan. Kyber’ın sağladığı bu rezerv sistemi, özel bir listelenme kriteri bulunmadan bütün kripto para birimlerinin transferine izin vererek masrafı da minimumda tutuyor.

Kyber Network Crystal (KNC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kyber Network Madenciliği, ağ üzerinde yapılan kripto para değişim ve dönüşümleri yapılabilmektedir. Sahip olduğunuz kripto para birimi, farklı bir kripto para biriminden ödeme alan işletmeye değişim yapmadan gönderebilirsiniz. İşletmeler yani ödeme alan taraflar KNC önerdiği her kullanıcıdan belli bir miktar KNC ödülü almaktadır.

Kyber Network Nasıl Satın Alınır?

Kyber Network Crystal (KNC) bir ERC-20 yardımcı program belirtecidir ve Kyber Network’ün ayrılmaz bir parçasıdır. KNC, Kyber ekosistemindeki farklı paydaşları birbirine bağlayan yapıştırıcıdır. Blockchain üzeri transferler ile likiditeyi toplayan ve istenilen tüm uygulamalarda merkeziyetsiz token alım satımını mümkün kılan bir likidite protokolü olan Kyber Network tokeni KNC dir.

KNC, token sahiplerinin teşvik sistemini belirlemede, geniş bir paydaş tabanı oluşturmada ve ağdaki ekonomik akışı kolaylaştırmada kritik bir rol oynamasına izin verir. Ağda bir token değişimi her gerçekleştiğinde küçük bir ücret alınır ve KNC sahipleri bu ücret modeli ve dağıtımı ile diğer önemli kararlar için oy kullanabilir.Zamanla, daha fazla işlem yapıldıkça, stake etme ödülleri ve yedek indirimler için ek ücretler üretilecek ve daha fazla KNC yakılacak.

KNC coini binance borsasından satın alabilirsiniz. Binance borsasına aşağıdaki kayıt linkinden kaydolmanız durumunda %20 indirimli komisyondan ömür boyu yararlanabilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu