Coinler

Lend Aave Coin Nedir?

Lend Aave Coin Nedir? başlıklı yazımız sizlerle. Lend bu senenin en çok konuşulan ve en çok kazandıran coinlerden bir tanesi. Peki Lend neden bu kadar ön plana çıktı, lend hangi borsalarda satılmaktadır. Haydi yazımıza başlayalım.

Aave, insanların kripto ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren merkezi olmayan bir finans protokolüdür. Borç verenler, dijital varlıkları özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz elde eder. Borçlular daha sonra bu likiditeyi kullanarak flash kredi almak için kriptolarını teminat olarak kullanabilirler.  Aave protokolünün yönetimi için Lend coinleri kullanılmakta. Kullanıcılar Lend sayesinde, teklif verebilme, oylama, karar verme ve protokol hakkında görüşlerini belirtme gibi özelliklere sahip oluyor.

Lend (Aave) (Fince’de “hayalet” anlamına gelir), aslında Kasım 2017’de piyasaya sürüldüğünde ETHLend olarak biliniyordu, ancak Aave’ye yeniden markalaşma Eylül 2018’de gerçekleşti. Lend ethereum blockchain’inde çalışmakta olan bir coin ve platformdur. ” Para piyasalarının oluşturulmasını sağlayan açık kaynaklı bir protokol ” olarak tanımlanan Aave’de kullanıcılar, borçlanma varlıkları ve mevduatlarından faiz kazanabilmekte.

Lend, sahiplerine platformda indirimli ücretler sağlar ve aynı zamanda bir yönetişim belirteci görevi görür – sahiplerine protokolün gelecekteki geliştirilmesinde söz hakkı verir.

Aave ve selefi ETHLend, Stani Kulechov tarafından kuruldu. O zamanlar, Ethereum’a kredi başvurusu yapılmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğramıştı – ve projesi merkezi olmayan finans var olmadan önce inşa edildi . Protokol olarak Aave isminin seçilmesinin nedeni merkeziyetsiz finansman amacı için şeffaf ve objektif bir altyapı oluşturma çabasından geliyor.

Kulechov, hukuk fakültesine giden ve gençken programlamaya başlayan bir seri girişimcidir. Blok zinciri alanında erken benimseyenlerden biriydi. CEO, şirketin Ether kredilerinin ötesinde daha geniş bir hizmet yelpazesi sunabilmesi için ETHLend’i Aave olarak yeniden markalamak istediğini söyledi.

Kulechov’a göre, lend in ana hedef pazarı, halihazırda kripto para birimi topluluğuyla ilgilenen insanlar.

Lend fiyatı bugün olduğu $ 0,522649 ABD Doları arasında 24 saat işlem hacmi ile $ 32.461.590 USD . 
Lend Mevcut CoinMarketCap sıralaması, 679.443.244 USD piyasa değeri ile 27. sırada  
1.299.999.942 Lend coin dolaşım arzına sahiptir.

Lend

Aave, para piyasalarının oluşturulmasını sağlayan açık kaynaklı ve gözetim dışı bir protokoldür. Kullanıcılar mevduattan faiz kazanabilir ve varlıkları ödünç alabilir.

Lend ise aave nin tokeni. Lend gittikçe kalabalıklaşan pazardaki rakipleriyle karşılaştırıldığında birkaç benzersiz satış noktasına sahiptir. 2020 yazındaki DEFİ ÇILGINLIĞI sırasında, protokolüne kilitlenmiş kripto toplam değeri açısından en büyük projelerden biriydi.

Lend ERC-20 standardına göre oluşturulmuştur ve lend coinler deflasyonist olacak şekilde tasarlanmıştır. DeFi protokolünde bir eksiklik olması durumunda, stake edilmiş tokenlar son çare olarak teminat olarak kullanılacaktır.

Lend, insanların yaklaşık 20 kripto para birimini ödünç almasına ve vermesine izin veriyor, bu da kullanıcıların daha fazla seçeneğe sahip olduğu anlamına geliyor. Aave’nin en önemli ürünlerinden biri, DeFi alanında ilk teminatsız kredi seçeneği olarak faturalandırılan “flaş krediler” dir. Bir sorun var: aynı işlem içinde geri ödenmeleri gerekiyor.

Bir diğer büyük satış noktası ise, Lend üzerinden borç alanların sabit ve değişken faiz oranları arasında nasıl geçiş yapabileceğidir. Sabit oranlar, kripto piyasalarındaki dalgalanma zamanlarında maliyetler hakkında bir miktar kesinlik sağlayabilirken, borçlu fiyatların yakın gelecekte düşeceğini düşünürse değişken oranlar kullanışlı olabilir.

Flaş krediler

“Aave flaş kredisine sahiptir. Flaş krediler, müşterilerin teminatsız kredi almalarına olanak tanır. Bu flaş krediler, bazı özelleştirilmiş akıllı sözleşmelerin bir işlem sırasında Aave rezerv havuzundan borç alabilmesini ve işlemin bitiminden önce fonları fon havuzuna iade etmesini sağlar. Ancak kredi o zamana kadar iade edilmemişse işlem iptal edilir, bu daha önce gerçekleştirilen tüm işlemleri etkili bir şekilde geri alır ve rezerv havuzundaki fonların güvenliğini sağlamış olur.

Flaş kredisi özelliği geliştiriciler için tasarlanmıştır, onlar arbitraj, yeniden finansman veya tasfiye için fon elde edebilmek amacıyla bazı araçlar geliştirebilirler. Aave, flash kredilerin ‘belirli teknik bilgiye sahip geliştiriciler için tasarlandığına’ inanmaktadır ve onlar risksiz krediden faydalanabilir. Aave, flaş krediler için yüzde 0,30 ücret almaktadır.”

Faiz oranı geçişi

“Faiz oranı geçişi, Aave’in bir başka benzersiz özelliğidir, bu özellik Mayıs 2020’de kredi/faiz oranı yükselmesi ile gerçekleştirilmiştir. Faiz oranı geçişi yoluyla borçlular sabit ve değişken faiz oranları arasında geçiş yapabilirler, bu değişken ve merkezi olmayan piyasalarda çok faydalıdır. Kredi çekerken kullanıcılar genellikle sabit bir faiz oranı seçerler, ancak faiz oranı biraz değişken olduğunda ve faiz oranının daha düşük olması beklendiğinde, insanlar kredi maliyetini azaltmak için değişken bir faiz oranı seçebilirler. Sabit faiz oranı değiştirilebilir ancak mevduat getirisi, kredinin sabit faiz oranının üzerine çıktığında, sistem ödenenden daha fazlasını ödeyecektir ve böylece kararsız hale gelecektir. Eğer böyle olursa sistem sabit döviz kurunu yeni bir kararlı döviz kuru ile yeniden dengeleyecektir. Diğer taraftan, değişken faiz oranı sabit faiz oranından yüzde 20 düşük olduğunda, farkı telafi etmek için kredi otomatik olarak düşürülecektir.”

Lend Nereden Satın Alabilirsiniz?

Lend coini listeleyen en büyük borsalardan bazıları CoinDCX, Binance, CoinBene ve OKEx’dir. Binance borsasından Lend coini almak isterseniz %20 komisyon indirimli şekilde alabilirsiniz. Tabi bunun için aşağıdaki linkten kaydolmanız gerekmektedir.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.