Kripto Para Haberleri

Loopring LRC Coin Nedir?

Loopring LRC Coin Nedir başlıklı yazımız sizlerle.

Anında ve ücretsiz bir şekilde Ether (ETH) ve ERC20 token’larının transferine imkan tanıyan Loopring fırsatlar içeren bir proje olarak ortaya atılmıştır. Bir anlamda merkezsiz borsa hüviyetindedir.

Loopring Piyasa Değeri : $207.394.780 USD
Loopring Hacim (24s): $78.328.194 USD
Loopring Dolaşan Arz: 1.144.558.006 LRC

Loopring

LRC, merkezi olmayan kripto borsalarının oluşturulması için tasarlanmış açık bir protokol olan Loopring’in ETH tabanlı kripto para belirtecidir.

Loopring merkezsiz bir kripto para protokolü. Platformda kripto paraların kontrolü tamamen kullanıcılarda. Loopring ile merkezi borsalara para yatırma gibi zahmetli ve riskli bir işlem tarih oluyor.

Açık kaynaklı Loopring platformuna herkes “merkezsiz borsa” (DEX) olarak katkıda bulunabilir. DEX ağına likidite paylaşmak için katılabilir; hatta kendi DEX ağınızı kurup yönetebilirsiniz.

2020’de, tüm kripto para piyasasının ortalama günlük işlem hacmi, yaklaşık 50-200 milyon dolar aralığında dalgalandı. Bu ticaretin çoğu, merkezi kripto para birimi borsalarında, yani kullanıcıların fonlarını depolayan ve satın alma ve satma emirlerinin eşleşmesini kolaylaştıran özel şirketler tarafından işletilen çevrimiçi platformlar üzerinde gerçekleştirilir.

Bu tür platformların hepsinde ortak olan bazı dezavantajları vardır, bu nedenle bu dezavantajları hafifletmek için yeni bir tür – merkezi olmayan – değişim ortaya çıktı. Bununla birlikte, tamamen ademi merkeziyetçi borsaların kendi kusurları da vardır.

Loopring amacı, merkezi sipariş eşleştirmesini merkezi olmayan blok zinciri üzerinde sipariş anlaşmasıyla birleştirerek hem merkezi hem de merkezi olmayan borsaların en iyi yönlerini alacak hibritleştirilmiş bir üründe birleştirmektir.

Loopring protokolü ilk olarak Aralık 2019’da Ethereum ana ağında konuşlandırılırken, LRC tokenleri Ağustos 2017’de ilk jeton teklifi sırasında halka açıldı.

Loopring’in Kurucuları Kimlerdir?

Loopring protokolünün geliştirilmesini yöneten Loopring Vakfı’nın kurucusu ve şu anki CEO’su, Şangay, Çin merkezli bir yazılım mühendisi ve girişimci olan Daniel Wang’dır.

Wang, Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi lisans derecesine ve aynı alanda Arizona Eyalet Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesine sahiptir.

Loopring’de çalışmaya başlamadan önce Wang, büyük teknoloji şirketlerinde birden fazla yönetici ve yönetici pozisyonunda bulundu: Tıbbi cihaz üreticisi Boston Scientific’te baş yazılım mühendisiydi, Çin e -ticaret devi JD.com’un yanı sıra Google’da bir teknoloji lideri ve kıdemli yazılım mühendisi.

Wang ayrıca birkaç şirketin kurucu ortağıdır: Yunrang (Beijing) Information Technology Ltd. ve kripto para birimi hizmetleri şirketi Coinport Technology Ltd.

Loopring Nasıl Çalışır?

Risksiz ve düşük masraflı Loopring sisteminde relayer’lar kullanıcıların varlıklarını tutmaz. Platformda minimum parayla emir eşleşmesi yakayabilirsiniz. Dolayısıyla küçük bir yatırımla başlayıp kazancınızı artırabilirsiniz.

Loopring’de mevcut kriptoparalarla  relayer kurun ve kendi emirlerinizi girerek likiditeyi artırın. Bunun sonucunda piyasa yapıcı olarak daha fazla para kazanın. Bağlanma sorununuz mu var? Endişelenmeyin. İstediğiniz zaman bu işleme son verebilirsiniz ve sizin veya kullanıcılarınızın varlıkları bundan hiçbir şekilde olumsuz etkilenmez.

Platformda verilen emirler kullanıcıların özel anahtarıyla imzalanır, ancak emirler söz konusu parayı tutmaz. Daha sonra emirler bir veya daha fazla relayer’a gönderilir veya likidite paylaşım ağında paylaşılır, böylece sipariş defterleri oluşur. Loopring protokolünün akıllı sözleşmeleri token’ların atomik transferinin risksiz bir şekilde yapılmasını sağlar.

Loopring, cüzdanlardan verilen tüm emirlerin işlem ücretlerinin %20’sini ödül olarak gerçek zamanlı bir şekilde cüzdanlara dağıtır. Relayer kurmanız durumunda düşük riskli ve protokol tarafından garantiye alınmış bir şekilde bu pay %80’e kadar çıkar. Yani işlem ücretlerinin büyük bir kısmı size kalır. Eğer piyasa yapıcı olarak işlemler yaparsanız, tüm marjini ve LRC işlem ücretlerini kazanırsınız. Bu da daha fazla para anlamına gelir.

Loopring’i Benzersiz Yapan Nedir?

Loopring’in arkasındaki ana fikir, benzersiz avantajlarından yararlanacak ve verimsizlikleri ortadan kaldıracak bir protokol oluşturmak için merkezi ve merkezi olmayan kripto para birimi borsalarının unsurlarını birleştirmektir.

Merkezi borsalar şu anda kripto ticaret hizmetleri için ana çalışma modudur. Oldukça popüler ve kullanışlı olsa da, merkezi bir borsayı kullanmak bir dizi risk taşır ve bunların başında velayet niteliği gelir. Bu borsalar, kullanıcıların paralarını para yatırma ve çekme noktaları arasında tuttuğu için, bu fonlar potansiyel hacker saldırıları, borsa içindeki kötü niyetli aktörler veya düzenleyici müdahaleler nedeniyle kısmen veya tamamen kaybolma riski altına girer.

Merkezileştirilmiş borsalar için bir diğer önemli sorun ise şeffaflığın olmamasıdır: ticaretin blok zincirinde çözülmemesi, bunun yerine borsanın dahili kayıtlarında depolanması, borsa tarafından olası fiyat manipülasyonunu sağlar ve kullanıcı fonlarını yetkisiz amaçlar için kullanmasına izin verir. velayet.

Bu sorunları ortadan kaldırmak için son yıllarda yeni bir ticaret hizmeti türü ortaya çıktı: merkezi olmayan bir kripto borsası . Kullanıcı fonlarını gözaltında tutmak ve alım satımları dahili olarak işlemek yerine, satın alma ve satma emirlerinin doğrudan birbirine bağlanmasına ve işlemlerin halka açık bir blok zincirinde yapılmasına yardımcı olur.

Saklama ve şeffaflık risklerini ortadan kaldırırken, DEX’ler kendi dezavantajlarını ortaya çıkarır: temelde, altta yatan blok zincirlerinin sınırlı yetenekleri ve parçalanmış likidite  ile ilişkili daha düşük verimlilik (merkezi alternatiflerle karşılaştırıldığında) .

Loopring protokolü, yenilikçi hibrit çözümlerle verimsizliklerini azaltırken veya ortadan kaldırırken merkezi olmayan değişimlerin avantajlarını korumayı amaçlamaktadır. Loopring, siparişleri merkezi bir şekilde yöneterek, ancak alım satımları blok zincirine yerleştirerek ve kesin olarak bire bir alım satım çiftine izin vermek yerine 16 adede kadar siparişi döngüsel alım satımlarda birleştirerek, sipariş yürütme verimliliğini artırmayı ve aynı zamanda DEX’lerin likiditesi.

Loopring [LRC] Nereden Satın Alabilirsiniz?

Loopring birçok borsada mevcuttur, en büyük ve en güvenilir olan Binance borsasından da %20 komisyon indirimli alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki kayıt linkini kullanın

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.