Coinler

NuCypher NU Coin Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

NuCypher NU Coin Nedir bu yazımızın konusu kapsamında ele alınacaktır. NuCypher nedir, NuCypher in kripto arenasında önemi nedir, NuCypher amacı nedir.. Haydi başlayalım. NuCypher kısaca şu şekilde tanımlanabilir. Gizliliği Koruyan Uygulamalar için Kriptografik Altyapı demektir. Yani NuCypher merkeziyetsiz yapıya bağlı kalarak şifreleme ve kriptografik erişim kontrollerini sağlamayı amaçlamaktadır.

NuCypher KMS, merkezi olmayan bir anahtar yönetim sistemi (KMS), şifreleme ve erişim kontrol hizmetidir. Geleneksel simetrik veya genel anahtar şifreleme şemaları ile elde edilemeyen bir şekilde şifre çözme haklarını devretmek için proxy yeniden şifrelemeyi kullanarak, genel fikir birliği ağlarında rastgele sayıda katılımcı arasında özel veri paylaşımını etkinleştirir.

NuCypher

NuCypher, genel blok zincirleri ve merkezi olmayan uygulamalar için bir veri gizliliği katmanıdır. Merkezi olmayan anahtar yönetimi ve kriptografik erişim kontrol hizmetleri sağlamak için proxy yeniden şifreleme kullanır. DApp geliştiricilerinin özel verileri genel blok zincirlerinde depolamasını, paylaşmasını ve yönetmesini sağlar.

NuCypher ağı, yeniden şifreleme hizmetleri sağlayan düğümlerden oluşur. Bir düğümü işletmek ve ücretler ve madencilik ödülleri kazanmak için, NuCypher jetonunu teminat olarak yatırmalısınız.

NuCypher KMS, merkezi bir servis sağlayıcıya güvenmeksizin şifreleme ve kriptografik erişim kontrolleri sağlamayı amaçlamaktadır. Şifrelenmiş verilerin yeniden anahtarlanmasına izin vermek için proxy yeniden şifreleme teknolojisini kullanır. Bu, merkezi olmayan bir düğüm ağının, özel anahtarlara veya düz metin verilerine erişmeden anahtar yönetim işlemleri sağlamasına olanak tanır.

NuCypher ağı, gizli anahtar yönetimi ve dinamik erişim kontrolü için erişilebilir, sezgisel ve genişletilebilir çalışma zamanları ve arayüzler sağlar.

Erişilebilir – Ağ izinsiz ve sansüre dayanıklıdır. Kapı bekçisi yoktur ve onu herkes kullanabilir.

Sezgisel – Ağ, Alice ve Bob’un klasik kriptolojik anlatımını kullanır (uygun olduğunda ek karakterlerle). Bu karakter tabanlı anlatım, kod tabanına nüfuz eder ve geliştiricilerin güvenli, kötüye kullanıma dayanıklı kod yazmasına yardımcı olur.

Genişletilebilir – Ağ şu anda proxy yeniden şifrelemeyi desteklemektedir, ancak diğer şifreleme ilkelleri için destek sağlamak üzere genişletilebilir.

Bu kısımda önemli bilgileri tekrar sunacak olursak; merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturan geliştiriciler için bir çözüm olarak pazarlanan NuCypher, şirketlerin verileri merkezi olmayan depolama ağlarına yüklemeden önce şifrelemelerine yardımcı olurken, aynı zamanda verileri yükledikten sonra kimin okuyabileceği üzerinde kontrolü elinde tutmaya devam eder. 

Öte yandan, ağın düğümlerini çalıştıran katılımcılar, kriptografik işlevleri yerine getirme ve ağı sürdürme karşılığında ücret alır. Katılmak için, düğümlerin NuCypher’ın token’ı NU’ya sahip olması gerekir. Şirketin, NU’yu, yayınlandıktan sonra katılmayı makul olarak bekleyebileceği tüzel kişilere dağıtmak için bir yola ihtiyacı vardı ve bulduğu çözüme “WorkLock” adı verildi.

Nasıl çalışır:

NuCypher ağı, dağıtılmış uygulamalar ve protokoller için şifreleme erişim kontrolleri sağlamak üzere Umbral eşik proxy yeniden şifreleme şemasını kullanır.

Veri sahibi Alice, şifreli verilerine, bir politika oluşturarak ve NuCypher ağına yükleyerek istediği herkese erişim izni veriyor.
Politikasının ortak anahtarını kullanarak, herhangi bir işletme, Alice adına verileri şifreleyebilir. Bu varlık arabasında bir IoT cihazı olabilir, bir ortak çalışan politikasına veri yazma görevini atadı ya da kendisine ait verileri oluşturan üçüncü bir taraf bile – örneğin tıbbi testleri analiz eden bir laboratuar olabilir. Ortaya çıkan şifreli veriler IPFS, Swarm, S3 veya başka herhangi bir depolama katmanına yüklenebilir.
NuCypher ağının düğümleri olan bir Ursulas grubu, erişim politikasını alıyor ve ücret ve TOKEN ödülleri karşılığında veriyi yeniden şifrelemeye hazır. Proxy yeniden şifreleme kullanımı sayesinde, Ursulas ve depolama katmanı, Alice’in düz metin verilerine hiçbir zaman erişemez.
Bir veri alıcısı olan Bob, NuCypher ağına bir erişim isteği gönderir. Politika karşılanırsa, veriler genel anahtarına yeniden şifrelenir ve özel anahtarla şifresini çözebilir.

NuCypher WorkLock

WorkLock, NuCypher’in yeni ağ düğümü kurulum mekanizması olup, katılımcıların ETH’yi hissettiği, düğümleri çalıştırdığı ve NU (NuCypher’in yerel kripto para birimi) kazandığı. NU’nun (225M NU) ilk arzının% 22,5’i WorkLock sırasında dağıtılacak ve herkes katılabilir.

Tasarım Hedefleri NuCypher ekibi, WorkLock’u canlı NuCypher ağına yerleşik düğümler için tasarladı. WorkLock’un hedefleri:

  • – NU’yu, ağ üzerinde eşik şifreleme hizmetleri sağlamayı amaçlayan ağ katılımcılarına dağıtın
  • – NuCypher ağı dışında NU kullanımını caydırmak
  • – Dağıtılmış bir ağ üzerinde yerleşik eşik şifreleme düğümleri için verimli bir yol sağlayın
  • – İzinsiz ve merkezi olmayan olun

NuCypher Nereden Alınır?

NuCypher KMS, merkezi olmayan bir anahtar yönetim sistemi (KMS), şifreleme ve erişim kontrol hizmetidir. O Proxy kullanarak, herkese açık fikir birliği ağlarında rastgele sayıda katılımcı arasında özel veri paylaşımını etkinleştirir.

Nu coin şuan da hoo, hotbit, uniswap gibi borsalarda listelidir.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu