Coinler

MARS Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Bu yazımızda geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın Tweetiyle %500 değer kazanan ve ayriyetten popülerliğini arttıran MARS coini inceliycez.

MARS Coin Nedir?

Marscoin BTC’nin LTC çatalından üretilmiş olan bir kripto para birimidir. Kripto para biriminin amacı, Mars’ta insan kolonisini sağlamak gibi projeleri finanse edebilmektir. Marscoin satın alarak, sizler de Mars’a ulaşabilmek için küçük bir destek verebilirsiniz.

2014 yılında ortaya çıkan Marscoin projesi, Mars Society ve MarsOne kuruluşları arasında ortaya çıkmıştır. Kuruluşunda 800.000 Marscoin bağışı gerçekleşmiştir. Bu kuruluşlar, insanların Mars’a gidebilmesi için uğraş veren kuruluşlardır.

Marscoin ile beraber, yatırımcıların da katkısı ile, gelecekte Mars’ta kurulması planlanan koloninin kaynağının yaratılması amaçlanmaktadır. Bu projeye yatırım yaptığınızda Mars’ta kurulacak ilk kolonide, sizin de katkınız olabilir. Marscoin’in ilereyen zamanlarda fiyatının artması, daha geniş bir benimsenmeyi de beraberinde getirebilir. 

Marscoin blok zincirini, Mars’ta çalışabilir hale getirmek için tek bir USB cihazına sahip olan bir yatırımcı yeterli olacaktır. Marscoin’i erken benimseyenler bu işten daha kazançlı çıkabilirler. Tabi her şey projenin başarılı olmasına bağlı. Genelde futurist insanların heyecan duyduğu bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Güneş Sistemindeki ilk yerleşimi finanse etme düşüncesi ile kurulmuş bir kripto paradır. Buna ek olarak, Marscoin istemcisini başlangıçta indiren ve madenciliğe ve kullanmaya başlayan ve böylece bu çabayı destekleyen herkes, Mars ekonomisinin gelecekteki herhangi bir büyümesinde (veya Dünya tarafı uyarlamasında), erken katılım düzeyiyle ilişkili olarak bir hisseye sahip olacağını belirtilmektedir.

Neden Mars Coin?

Hedef mars! Mars’a gidildiğinde, ekonomik ve finansal sistemimizin Bitcoin gibi devrim niteliğindeki sürtünmesiz ve dağıtılmış bir servet defteri protokolü üzerine inşa edileceğine dair yüksek bir olasılık var. Bununla birlikte, Bitcoin’i doğrudan Mars’ta kullanmak işe yaramayacaktır: Bitcoin, işlemleri işlemek için enerji gerektiren özel donanıma bağlıdır. Ayrıca, Bitcoin’in blok başına 10 dakikalık onaylama gecikmesi, Mars’taki genç bir kripto para birimi için çok uzun – Dünya’daki madenciler muazzam hash hızlarına müdahale edebilir ve bu bir sorun oluşturmasa bile, uzak Dünya’dan blok onaylarını beklemek daha da azdır. arzu edilir.

Bu nedenle, Litecoin gibi başka bir kripto para birimi blok zincirini Mars’a aktarmak mümkün olabilir, ancak bu özel amaç için özel bir altcoin oluşturarak başlangıçta artırabiliriz.Mars’ta ilk yerleşim yerinin kurulumunu organize eden çok kâr amacı gütmeyen kuruluş : Marscoin aynı anda yerleşimi önyüklemek için yakıt haline geliyor ve güç tüketiminin ve sık onaylamaların ideal olduğu genç bir Mars ekonomisi için optimize edilmek üzere tasarlandı. yeni gezegensel finansal sistem.

İnsanların Mars’a gittiği olası bir senaryoda, birçok şeye ihtiyaç duyacağı aşikardır. Bunlardan bir tanesi de bir ekonomik sistem ve kullanılabilecek bir para birimidir. Bitcoin’i doğrudan Mars’ta kullanmanın bir faydası olmayacağı düşünülmektedir. Çünkü BTC için çok fazla enerji gerekir ve blok doğrulama işlemi de oldukça uzun sürmekte. Bu nedenle daha hızlı ve stabil bir kripto paraya ihtiyaç duyulur. Marscoin de Mars’ta yaşayacak insan kolonileri arasında kullanılabilecek bir kripto para olarak karşımıza çıkar. 

Litecoin gibi bir kripto para birimini, Mars’a götürmek ilk etapta mantıklı görünebilir. Ancak özel amaçlı bir kripto para birimi oluşturmak belki de en iyi seçenektir. Marscoin de bu amaçla ortaya çıkarılmıştır. 

Marscoin projesi, oldukça keyifli ve eğlenceli bir proje gibi görünüyor. Ancak kat etmesi gereken çok uzun bir yolu olduğu da görülüyor. Belki de Elon Musk’ın “Marscoin” çıkışı, bu projenin gelişmesine katkıda bulunabilir.

MARS Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Marscoin programını indirin veya özel madencinizi Marscoin ağına yönlendirin. Geçmişte Bitcoin ve özellikle Litecoin madenciliği yaptıysanız, aynı kuralları Marscoin madenciliğine de uygulayabilirsiniz. “Madencilik”, “işlem doğrulama” anlamına gelen süslü bir kelimedir. Bu işlem doğrulaması, merkezi olmayan bir neSeventeenrk’te gerçekleştiğinden, bankaya gerek yoktur. Sunulan bilgi işlem gücü için “madenciler” bir ödül alır. Marscoin ihracı, Bitcoin gibi algoritmik olarak sınırlıdır ve zamanla azalacak ve para biriminin ekonominin gerçek değer yaratımını gerçekten yansıtmasına izin verecektir.

MARS Coin Nasıl Alınır?

MARS Coin şu anda Finexbox,Folgory,XT Kripto Para alım satım borsalarından alınabilir.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.