Airdroplar

MyEtherWallet Hakkında Tüm Bilgiler !

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Myetherwallet (Mew) nedir? 

Mew(myetherwallet.com) erc20 desteklidir. Eth wallet (erc20) isteyen airdroplar için myetherwallet (mew) kullanabileceğiniz gibi eidoo wallet (uygulaması var), trust wallet (binance ait uygulaması var ve biz bunu tavsiye ediyoruz), imtoken wallet (uygulaması var) enjin wallet (uygulaması var) kullanabilirsiniz. Bu saydığımız walletların hepsi erc20 desteklidir. Mew walletin çalınma durumları olabiliyor. Çok fazla riskli durumu var. Ordan aldığınız adresinizi Trust walleta kolayca import edeblirsiniz. Yani yükleyebilirsiniz. 

Myetherwallet (MEW)e girerken doğru siteye girdiğinize emin olun. 2 kere kontrol edin. Çok sayıda sahte MEW sitesi mevcut dikkat edin. Browserinizda Kilit simgesinin aktif olduğuna dikkat edin.

Riski kaldırmak için sizlere tavsiyemiz Trust wallete geçmek.

Trust wallete MEWden aldığınız walleti ekleyebilirsiniz. Trust walleti açın. 

Ayarlar>cüzdanlar>Sağ üst köşede + işareti tıkla>I already have a wallet>Ethereum>Üst sekmede >gizli anahtar yolunu izleyerek walletinizi trust walleta ekleyebilirsiniz.

Trust Wallet Nasıl Kullanılır ?

Eth (erc20) tabanlı airdroplara Trust wallet adresiyle katılan arkadaşlar mutlaka walleti açarken gizli kelimeleri bir yere not alın. Telefon bozulur veya kaybolursa tekrar o kelimeleri kullanıp import wallet seçeneği ile açabilirsiniz.

Trust Wallet ın büyük avantajlarından biri de Binance ile işbirliği yapmasıdır.

Peki Trust walletin gizli kelimelerini not etmeyen arkadaşlar ne yapması lazım?

Hemen Trust walletinizi açın. Alt sekmede;

AYARLAR>CÜZDANLAR>CÜZDANI SEÇ> SAĞ TARAFINDA ÜÇ NOKTA >YEDEKLEME İFADESİNİ DOĞRULA yolunu izleyerek gizli kelimelerinizi kopyalayın ye bir yere not alın.

Gelen Coinleri Nasıl Takip Ederiz ?

Eth walletiniza gelen-giden tüm coinleri etherscan dan kontrol edebilirsiniz. Adresi aşağıdaki gibi yer imlerine ekleyebilirsiniz.

https://etherscan.io

https://etherscan.io/address/0x….

Bir de http://t.me/ETHtokenExplorer_bot bu bota wallet adresi eklerseniz gelen coinleri anlık size bildirimle gösterir. En fazla 2 wallet adresi ekleyebilirsiniz….

Kazandığınız coinlerin hangi borsada olduğunu veya hangi borsaya yeni girdiğini görmek için Coinstats cep uygulamasını tavsiye ederim. 

Coinin ismini veya simgesini arattırdığınızda hem fiyatını hem de hangi borsalarda listelendiğini kolayca görebilirsiniz.

Piyasada bir sürü borsa var. Her borsanın kuralları farklı. Kimisi çekim için kyc istiyor kimisi depozit limiti koymuş falan. Onun için; Bir kaç borsa belirle kendine coinin oralara girmesini bekleyin. Ama ille de hemen bozdurayım diyorsanız borsayı iyi araştırın. 

Depozit limiti nedir,

Çekim limiti nedir? 

Çekim için fee ne kadar istiyor.

Kycsiz çekime izin vermiyorsa Kyc geçmek kolay mı? 

Çünkü malesef her borsa dürüst davranmıyor ve kimisi scam amaçlı kurulmuş olabiliyor. Bikaç ay sonra kaçtane borsanın kapandığına şahit olduk.

MEW den Coin Nasıl Çekilir ?

Önce MEW (myetherwallet) walleta veya hangi walletda ise oraya fee bedeli için 2-3$ lık ETH gönder. Sonra mewe giriş yapıp oken kısmından coini bul. Bulduysan yan tarafında “click to load” yazısını tıkladığında balance da gözükür. Artık trasfer edebilirsin.

Fakat etherscan.io da gördüğün coin mew de gözükmüyorsa şu adımı izleyeceğiz. 

Google a Coinin ismini yaz contract adres diye arat. Orda coinin ismi kısaltması decimals 18 ve 0x ile başlayan contract olacak. Oraları kopyala…

Mewe geri gel “add custom token” sekmesini tıkla. O kopyaladığın contract adresini kısaltmasını ve decimalsı boşluklara gir. Token artık mewde gözükür. Daha sonra yan tarafında bulunan “click to load” yazısını tıklayarak balancı görebilirsin.

Artık coin göndermeye hazırsın. Mewde üst kısımda coini göndermek istediğin borsadan aldığın depozit adresini ve kaç token göndermek istediğini yaz.

Mew de Coin Gönderirken GWI Ayarlamak

Şimdi sıra GWI ayarlamakta. Gwi transfer parası ya da fee diyebiliriz. Gwi(gönderim fiyatı) 5den başlayarak ayarla. Gitmezse yükseltirsin. Önceden 1 gwi ile bile gidiyordu. Ama şu aralar 5-6-7-8-9 gibi Gas fiyatlarına gidiyor. Gas limit sistem otomatik atar. Veya isteğe bağlı 80000 yazabilirsin. Sonra generate yapıp send tıklaman gerek.

Yeşil renkli veya kırmızı renkli uyarı gelecektir. Kırmızı gelirse malum kabul edilmemiştir….

Kırmızı uyarı verirse Sayfada sebebini yazar. Genellikle gwi düşük yazınca fee az diye yazar.

Yeşil renkli uyarı geldiğinde ise kesin gitmiştir diye düşünmeyin. Çünkü gwi az tutulunca yeşil renkli uyarı vermesine rağmen coin gönderilmeyebilir. Bunu etherscan.iositesinden veya sistemin size verdiği tx hash control linkinden kontrol edebilirsiniz. Tx hashi tıkladığınızda pending yazıyorsa gönderim aşamasında demektir. Fail yazarsa gönderim başarısız olmuştur. Succesfull yazarsa gönderim yapılmış demektir.

Binance Kayıt binance kayıt

Mert Özsarp

Kripto para uzmanı ve Endüstri Mühendisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu