Coinler

PERP Protocol Nedir?

Genel Bakış

PERP protocol, Sanal Otomatik Piyasa Yapıcı (vAMM) tarafından desteklenen her varlık için kalıcı sözleşmelerle ticaret yapmak için merkezi olmayan bir protokoldür. Proje, Vadeli İşlemleri ve diğer kripto varlık türevlerini demokratikleştirerek yeni finansal araçlar yaratmayı hedefliyor.

Tarih

Eskiden Strike olarak bilinen kalıcı protokol, Synthetix ve Uniswap gibi ortaya çıkan DeFi protokollerinden esinlenerek 2019’da oluşturuldu. Ekip, Ethereum’da merkezi olmayan bir kalıcı sözleşme ticaret protokolü oluşturmak için bu protokollerin avantajlarını birleştirmeye çalıştı. Protokol, sanal AMM (vAMM) tasarımı sayesinde diğer AMM’lere kıyasla 20x kaldıraç, kısa pozisyonlar ve daha düşük kaymayı destekleyebilir

Hem token swapları hem de fiyat keşfi için kullanılan tanınmış Otomatik Pazar Yapıcıların aksine, vAMM yalnızca kaldıraç ve kısa pozisyonları ele almak için fiyat keşfi için kullanılır. Uniswap’e benzer şekilde, tüccarlar vAMM ile merkezi otoriteler olmadan ticaret yapabilir ve piyasadan bağımsız ve tamamen teminatlı olacak şekilde tasarlanmıştır.

PERP, protokolün ERC-20 yerel belirtecidir. PERP jetonları, topluluk üyelerinin protokolü yönetmesine ve jetonlarını belirli bir süre için Staking Pool’a yatırmasına izin verir. Buna karşılık, sahipler, PERP’deki ödüller ve işlem ücretlerini içeren stake etme teşviki ile ödüllendirilir.

Supply Curve Details


Perpetual Protocol ekibi başlangıçta 100M PERP token oluşturdu. Token dağılımı aşağıdaki gibidir:

Dengeleyici Likidite Artırma Havuzu aracılığıyla 7.500.000 dağıtıldı.
36.000.000, Perpertual Protokol ekibi ve danışmanları tarafından tutulur. Ekip, tokenlerini ana ağın piyasaya sürülmesinden 6 ay sonra, ardından önümüzdeki 30 ay boyunca üç ayda bir almaya başlar.
6,250,000 Binance Labs tarafından tutulmaktadır
22.500.000, PERP token satın alma haklarını kullanmak istedikleri ölçüde stratejik yatırımcılar için tahsis edildi. Tohum ve stratejik yatırımcılar, token’larını ana ağ lansmanından hemen sonra, ardından önümüzdeki 12 ay boyunca üç ayda bir almaya başlar.
77.750.000 token, Perpetual Protocol ekosisteminin aktif üyelerine ödül olarak dağıtılacak. Topluluk, ekosistem ödüllerinin dağıtımı ile ilgili tüm kararları verecektir. Topluluk yönetişimine geçmeden önce bu tokenlerin% 10’unun kilidi açılacak. Topluluk yönetişim geçişi tamamlandıktan sonra hepsinin kilidi açılacaktır.
Toplam PERP arzı 150.000.000 olarak sınırlandırıldı, ancak gelecekteki yönetişim gerekirse daha fazla token basmaya karar verebilir.

Perp Protocol Yorum

multicoin capital,binance labs,mechanism labs, three arrows capital gibi yatırımcıların bulunduğu bu projede en çok dikkatimi çeken binance labs’in yatırımcı olmasıdır.mevcut likidite ve yükselişine de baktığımızda PERP ün binance listelenmesi şaşırılacak bir durum olmaktan çıkmıştır topluluk düşüncesi PERP protocol ün ilerleyen zamanlarda çok daha iyi yerlere gelebileceğini düşünmektedir.

PERP nerenden alınır?

PERP token hali hazırda Unıswap,HOTBIT,GATE.IO,BALANCER borsalarında listelidir.Unıswap üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.