Pond Coin Nedir, Marlin Coin Nedir?

Pond coin

Pond Coin Marlin protocolün digital parasıdır. Amacı merkezi olmayan iletişimi hızlandırmaktır. Peki Pond Coin nedir, marlinin amacı nedir, Pond Coinin kurucuları kim, Pond coin in yatırımcıları kim, Pond coin i nereden alabilirim, Pond coin stake edebilir miyim… kısacası Pond coin ile ilgili her detayı bu yazımız da

Marlin, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. 

Marlin, kırılmaz anonimlik sağlarken, yüksek verim milisaniye gecikme süresiyle İnternete ve tüm Blockchainlere ölçek kazandıran bir P2P ağ protokolleri paketidir.

Marlin Protokolü, Binance Labs, Arrington XRP, Electric Capital, NGC ve diğer yatırımcılardan 3 milyon dolarlık bir çekirdek turunda toplandı.

Merkezi San Francisco ve Bangalore, Hindistan’da bulunan girişim, çeşitli blok zincirlerinde ağ hızlarını artırmak için çalışıyor. Verimlilik kısıtlamaları – veya bir ağda ne kadar verinin sorunsuzca akacağına ilişkin sınırlamalar – yaygın blok zincirinin benimsenmesine büyük bir engel olarak görülüyor.

Bu giriş açıklamasının ardına biraz daha detaya geçip POND Coin hakkında bilgiler sunalım.

İçerik

Pond Coin

Pond Coin Marlin projesinin digital parasıdır. Marlin ağındaki Metanodes adı verilen düğümler, geliştiricilerin özelleştirilmiş kaplamaları dağıtmaları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır.

Yerel fayda belirteci Pond Coin şunlar için kullanılır:
* Stake etme yoluyla ağ üzerinde doğrulama düğümlerini çalıştırmak
* Ağ kaynaklarının nasıl tahsis edildiğini belirlemek için yönetişim teklifleri yapmak ve oylamak
* Bir dizi ağ performansı denetçisini belirlemek ve aşağıdaki durumlarda bir sigorta fonundan kullanıcıları tazmin etmek bir SLA ihlali

Marlin, blok zinciri yoluyla güvence altına alınan uygulamaların Web 2.0’a alışkın kullanıcılar için performans açısından ayırt edilemez olduğu merkezi olmayan bir web vaadini yerine getirmeyi hedefliyor.

Marlin Pond Coin Değeri  $ 0.040

POND Coin Piyasa Değeri 17,401,244 ABD Doları

POND Coin Dolaşan Arz 428.314.800 

POND Coin Toplam Arz 3.184.000.001 

Marlin’in Kurucuları Kimlerdir?

Pond Coin – Marlin, tümü eşler arası ağ oluşturma konusunda kapsamlı deneyime sahip olan Siddhartha, Prateesh ve Roshan geliştiricilerinin beynidir.

Üretimde parçalama kullanan ilk yüksek verimli blok zinciri olan Zilliqa’nın geliştirilmesinden sorumlu olan Siddhartha, Microsoft ve Adobe’de çalışan deneyime sahipti ve 2 ABD patentinin yazarı. Prateesh, Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) Bilgisayar Ağlarına odaklanan bir doktora adayıdır ve açık kaynak kodlu bir meraklı olan Roshan, Boost C ++ kitaplıklarına katkıda bulunmuştur.

Proje, Ethereum Foundation, International Collegiate Programming Contest (ICPC) dünyasından madalya kazanan eski araştırmacıları ve Facebook, Cisco ve Bosch deneyimleri olan geliştiricileri istihdam ediyor. Chord DHT gibi seminal P2P makalelerinin yazarları da dahil olmak üzere danışmanları arasında Bittorrent’in eski CEO’sunu ve MIT ve Princeton’daki profesörleri sayıyor. Marlin, Binance Labs, Electric Capital ve Michael Arrington tarafından destekleniyor.

Marlin’i Benzersiz Yapan Nedir?

Marlin, ağ katmanı optimizasyonlarına odaklanan birkaç katman 0 projesinden biridir. IPFS’yi teşvik eden Filecoin’e benzer şekilde, Marlin teşvikli bir libp2p’ye eşdeğer olduğunu iddia ediyor. Bu, Marlin’i merkezi olmayan web’de her yerde bulunur hale getirir, çünkü herhangi bir eşler arası uygulama, dağıtılmış düğümler arasındaki ağa bağlı çalışır.

Dolaşımda Kaç Marlin Jetonu Var?

Marlin ekonomisinde MPOND ve POND olmak üzere iki jeton vardır. MPOND’un toplam tedarik sınırı 10.000 iken, POND coinin üst sınırı 10.000.000.000’dir. İki jeton arasındaki dönüşüm, 1 MPOND gönderildiğinde 1.000.000 POND döndüren bir köprü aracılığıyla kolaylaştırılır ve bunun tersi de geçerlidir. Başlangıçta, 4,623 MPOND ve 3,184,000,000 POND coin, esas olarak doğrulayıcılar ve topluluk arasında dağıtılan POND Coin ile oluşturulur. Bu sayılar, köprü üzerinden yapılan dönüşümler nedeniyle zaman içinde değişebilir. Her Marlin Metanode’un MPOND’u yatırması gerekir ve stake etme ödülleri şeklinde POND alır.

Marlin Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Ethereum üzerine inşa edilen Marlin akıllı sözleşmelerinin yürütülmesinin doğruluğu, Ethereum düğümleri ağı tarafından korunmaktadır.

Ek olarak-
* Metanode’lardan oluşan Marlin ağı, ağa ekledikleri içeriği doğrulayamadıkları için ağ DDoS ve spam saldırılarıyla karşı karşıya kalırsa, stake edilmiş MPOND ve delege POND coinin kesilmesi riski taşır. 
* Proof-of-Work’ten farklı olarak ağ, kullanıcıların talep ettikleri SLA’larla performans ve kullanılabilirlik garantileri almalarını ve bunun için orantılı olarak ücretlendirilmelerini sağlamak için silme kodlaması aracılığıyla ayarlanabilir artıklık kullanır. 
* Pond DAO tarafından önceden onaylanmış, dünya çapında problara sahip üçüncü taraf denetçiler ağı, daha yüksek güvenilirlik gerektiren uygulamalar için sürekli performans ve kapsama izleme sağlar. DAO tarafından desteklenen bir sigorta fonu, ağın SLA garantilerini karşılayamaması nedeniyle zarara uğrayan kullanıcıları tazmin etmek için kullanılır.

Pond Coin – Marlin Coin Nereden Alabilirim?

POND Coin birçok borsada listeli olup şuan da hacmin en çok olduğu Huobi borsasından Marlin – POND Coin i satın alabilirsiniz.