Secret (SCRT) Coin Nedir?

Secret Coin nedir?

Secret Network kapsamında yapılan işlemlerde kullanılan coine SCRT ismi verilmiştir. Bu coin sadece alım ve satım işlemleri ve ödüller için değil, sisteme katılım sağlamak ve ağ üzerinde alınacak kararlarda rol almak isteyenler tarafından da kullanılmaktadır.

Secret Network, akıllı sözleşmelerde gizliliği koruyan ilk blockchaindir. Normal blockchainlerde akıllı sözleşmelere ait bilgilere herkes ulaşabilir. Secret blockchainde akıllı sözleşmeler şifrelenmiş verilerle yalnız sözleşmenin tarafları tarafından görülebilir. SCRT coin Secret Network yerel tokenidir.

SCRT coin, Secret Network SCRT’nin de kendi isimleri gibi okunması taraftarı, Secret Network’un yerel tokenidir. Secret SCRT coin ağ üzerinde yapılan işlem ve aktarımlarda ödeme aracı olarak kullanılır. Ayrıca kullanıcılar, SCRT coin ile Secret Network üzerinde yönetim oyu kullanmaya hak kazanırlar ve SCRT coini stake edebilirler.

Şu anda Secret SCRT coini stake etmek oldukça karlı olabilir. Network halen %25’in üzerinde stake ödülü veriyor. Ödülün yüksek olmasında stake eden kullanıcı sayısının az olması önemli bir etken.

İçerik

Secret (SCRT) Coin Nasıl Çalışır?

DeFi uygulamalarından, veri paylaşımına, makine öğreniminden sağlık sektöründeki girişimlere kadar birçok noktada Secret Network kendine bir yer edinmeyi amaçlamaktadır. Sistemin çalışma süreci sisteme özel akıllı sözleşmelerin yazılması ile başlar. Bu sözleşmeler “Secret Contract” olarak adlandırılır.

Sözleşmelerin sisteme gönderilmesinin ardından, sisteme verilerin de girişi yapılır. Bu veriler, sözleşmeler dahilinde gerekli hesaplamaların yapılması için sistem düğümlerini kullanır. Düğümlerden çıkan sonuçlar kontrol edilerek gerekli onaylar alınır ve sonucunda da ödeme işlemi gerçekleşir. Süreç bu şekilde basit ve hızlı bir şekilde ilerler. Burada her aşamada özel güvenlik önlemleri ile verilerin hiçbir şekilde açığa çıkmaması sağlanır.

Secret Network Nedir?

Secret Network, varsayılan olarak veri gizliliği sağlayan türünün ilk örneği, açık kaynaklı bir blok zinciridir .

Blok zincirleri daha açık ve sürdürülebilir bir İnternet yaratma vaadine sahipken, büyük bir kusur nedeniyle geri kalıyorlar: tüm verilerinizi herkese ifşa ediyorlar. Daha iyi bir İnternet, veri gizliliğini korumalı ve kullanıcılara ve kuruluşlara verilerinin nasıl kullanılacağı ve paylaşılacağı üzerinde denetim sağlamalıdır. Secret, bu gizlilik sorununu nihayet çözen , merkezi olmayan web’in güvenliğini sağlamaya ve ölçeklendirmeye yardımcı olan merkezi olmayan bir ağdır.

Akıllı sözleşmeler için şifrelenmiş girdileri, şifrelenmiş çıktıları ve şifrelenmiş durumu destekleyen ilk blok zinciri olan Secret Network, yeni tür güçlü merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasına izin verir. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden çok sektör ve sektörde önemli değerlerin kilidini açabilir:

Merkezi Olmayan finans

Veri Paylaşımı

Makine Öğrenimi

Sağlık Sektörü

Oyun Sektörü

Secret (SCRT) Nereden Alınır?

SCRT coin; BTC ve ETH paritelerinde, Binance üzerinden satın alınabilmektedir.