Raiden Network Token

İçerik

Raiden Network Token (RDN) Nedir?

Raiden Network Token: Temel Bilgiler

Raiden Network, zincir ölçekleme çözümüdür ve anında, düşük ücretli ve ölçeklenebilir ödemeleri sağlar. Ethereum blok zincirini tamamlayıcıdır ve herhangi bir ERC20 uyumlu simgeyle çalışır. Raiden projesi devam eden bir çalışmadır. Amacı, devlet kanal teknolojisini araştırmak, protokolleri tanımlamak ve referans uygulamaları geliştirmektir.

Neden Raiden Ağı ?

Raiden Ağı’nı kapsayan ücretleri düşük ücretlerle hızlandırmak için temel özellikler şunlardır:

 1. Hızlandırılmış transfer onayları (max 1 saniye). Ethereum blok zincirindeki akım transferleri birkaç saniye ile birkaç dakika arasında sürebilir.
 2. Küresel muhasebede görüntülenemeyen özel transferler.(Gizli işlemler)
 3. Ölçeklenebilirlik sorunlarının çözülmesi, böylece Ethereum’un kitlesel olarak benimsenmesini sağlayarak, Ethereum’un başlangıçta tasarladığı elektronik nakit ile eşler arası, küresel ödeme altyapısı olmasını sağlar.
 4. Düşük ücret ve komisyon işlemleri
 5. Herhangi bir ERC-20 jetonu ile birlik içinde çalışır. Bu listedeki jetonlar arasında EOS (EOS), Tron (TRX), Simge (ICX), Binance Coin (BNB) ve daha fazlası bulunur.

Raiden Network Token (RDN) Teknolojisi

 • Raiden Network, Ethereum blok zincirinin üstündeki altyapı katmanıdır. Fikir basit olsa da uygulama oldukça karmaşıktır.
 • API’leri (Uygulama Geliştirme Arayüzü) ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir uygulama olarak geliştirilmiştir. Bu ayrı katman, Ethereum’un çerçevesi ve Raiden Ağı arasında işbirliğine dayalı bir birlik oluşturur.
 • Şirkete göre, Raiden Network ” tüm işlemlerin blok zincirindeki paylaşılan defterde isabet ettiği bir modelden, kullanıcıların küresel bir fikir birliği protokolü içermeden özel olarak mesaj alışverişinde bulunarak token transfer edebilecekleri bir modele geçecek ve aynı zamanda güvenlik ve garantileri de beklendiği gibi koruyacak. “
 • Ölçekleme yeteneğini azaltan küresel fikir birliğine duyulan ihtiyaç (blok zincirine yapılan eklemeleri onaylayan her bir düğüm), Raiden Ağı tarafından da ortadan kaldırılır.
 • Her işlem için blok zinciri yer almıyor, bu da hızı ve güvenliği artırıyor. 1 saniyeden daha kısa işlem sürelerine ulaşılır ki bu da diğer çoğu kripto para biriminden çok daha yüksektir.
 • Zincir dışı ödeme kanalları kullanılır, bu da kullanıcıların ilk olarak zincirde yapılan bir peşinatı yatırdıktan sonra işlem yapmalarına olanak tanır.
 • İşlemler tek bir düğüm yerine birden çok düğüm üzerinden geçirilir, bu da daha hızlı onay ve aktarımlara olanak tanır.

RDN Hakkında ki Yorumum

RDN Token ile ilgilenen yatırımcıların daha çok uzun vadeli yatırım amacıyla bu kripto para birimini değerlendirdiği görülüyor. Dolayısıyla RDN token yatırımcıları uzun vadede kripto para biriminin artmasını bekliyor.

Bununla birlikte Binance listelenmesi ile daha çok dikkat çeken RDN coin, uzun süredir piyasada olduğu için de yatırımcılara güven veriyor gibi görünüyor.

Yatırımcıların neden uzun vadeli değerlendirdiğini net bir şekilde anlamak için güncel rakamlara bakmak faydalı olacaktır.