Eğitim

Stop Loss Nedir?

Stop loss nedir: Zararı durdur; Kar'ı daha fazla düşürme! tam benim istediğim yerde !

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Bu yazımızda stop loss a odaklandık.. Stop loss Çok kritik ve hassas bir kavram. Özellikle al-sata meyilli kişilerin stop loss u sıklıkla uyması ve uygulaması gereken bir kavram.

Malum kripto sektörü çok hassas bir alan. Daha hükümetler devletler resmi kabul etmedi. Regülasyon yok birşey yok. Oynaklık çok fazla. 13 MART 2020 de BTC’nin 3750 lere gelmesini eminim %99 kimse beklemiyordu :::) Ya da, büyük bir borsa hack saldırısı; kriptoları bir ülkenin yasaklanması, baskı, trend yönü veya dış faktörler ÇİN-ABD-RUSYA-AVRUPA kanadından gelebilecek olumsuz haberler…………

İşte bu kısımda stop loss devreye girmeli değil mi..

Stop loss anlayacağımız dilde;
***  zararı durdur; zarar yeterli artık yeter
*** ek olarak kar dan zarar etmemek için kar ı yeterli gör; daha fazla kaybetme,
anlamına gelir.”

“Stop limit, stop loss ve conditional order” gibi adları bulunan bu emirler, Binance, Huobi, OKEx gibi borsalarda stop-limit isminde karşımıza geliyor.

Terimlerin açıklaması:

Stop fiyatı: Mevcut fiyat belirtilen stop fiyatına ulaştığında, stop-limit emri, limit fiyattan veya daha iyi fiyattan satın almak veya satmak için yürütülür.

Limit fiyatı: Stop limiti emrinin uygulandığı fiyat (veya potansiyel olarak daha iyi).

Miktar: Stop-limit emrinde alım veya satım miktarı.

Stop Loss Nasıl Kullanılır?

Stop Limit’in nasıl kullandığını örneklerle en uygun şekilde anlatmaya çalışacağız. İki tür stop limit kullanımı mevcuttur. Alış ve Satış Stop Limit olarak ikiye ayrılır. Biz satış odaklı stop loss a bu yazımızı ayıracağız.

Satış Amaçlı Stop-Loss Kullanımı Nasıldır?

Örnekler üzerinden gidersek tamamen temsili rakamlardan bahsediyoruz. Bitcoin şu an 10.500 USDT olarak varsayalım; 7000 seviyelerinde bir alım işlemi gerçekleştirdik ve satış halinde iyi bir kâr elde etmiş olacağız. Kafalar daha düzgün ifade ile aklımız daha fazla kar elde etmenin derdinde.. Grafiğin az daha arttığı zaman satmanın peşindeyiz. ”””””””””””””””””””’Ancak kripto para piyasalarındaki dalgalı gidişat yüzünden tereddütte oluyoruz. Yukarda bahsettik ya….”””””””””””””””””””””””

İşte stop limit bu alanda bize yardımcı oluyor. Şimdiki kar hemen hemen korumak istiyoruz. Odak noktamız bu ya; şartlı emir girerek; En yüksek alış emrini 10.000 USDT altına düşene kadar yani 9.000 USDT’ye kadar elimizdeki kripto paraların satılması için şartlı emir uyguluyoruz. Stop değerinin aşağısında Limit değeri girerek yapılan işlemi garantiye alabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi zararınızı azaltmak adına da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Yazı kripto alanına ilişkin bazı kavramları yazarın kendi dünyasında anladığı ölçüde tanıtma uğraşı ve çabasıdır. RİSKTEN- KAR / ZARARDAN YAZARLAR SORUMLU TUTULMAZ / sorumluluk kabul edilmez. Herkes kendi iradesinden, daha detaylı araştırma yapmaktan sorumludur. ”’Detay araştırmak isteyen iradesiyle daha fazla bilgi edinebilir. Eksiklik olabilir; varsa bildirin.. Sadece buraya bağlı kalmayabilirsiniz.” Bol kazançlar

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu