Coinler

Zilliqa (ZIL) Nedir?

Zilliqa, blok zincirlerini daha hızlı ve daha ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlayan bir kripto para birimi projesidir. Konsensüs sürecini kolaylaştırmak için parçalama teknolojisini kullanır, böylece Ethereum ve diğer blok zincirleri dağıtılmış uygulamaları barındırabilir veya hızlı işlem işlemeyi başarıyla sağlayabilir.

-Son 30 günde %100 yakın fiyat artışı yapmıştır.

Zilliqa Nasıl Çalışır?

Zilliqa, günümüzde diğer Blockchain projelerinin ötesinde işlem hızı gerektiren merkezsiz uygulamaları çalıştırmak için son derece elverişli bir Blockchain platformu. Yüksek hacimli müzayedeler, şeffaf reklamcılık tedarik zinciri ve piyasanın çok ilerisinde bir hıza sahip ödeme ağı Zilliqa’nın gelecek uygulama planları arasında yer alıyor.

Peki bu merkezsiz uygulamalara ve madencilere Zilliqa ne vadediyor? Saniyede binlerce işlemin yapılmasına olanak tanıyan ölçeklendirme özelliğinin dışında Zilliqa şöyle vaatlerde bulunuyor:

  • Madencilere değişkenliğin az olduğu, düzenli toplu ödemeler
  • Ethash uyumlu madencilere katılım masraflarında indirim
  • PoW algoritmasının yalnızca tek bir noktada kullanılması, bunun sonucu olarak daha verimli enerji kullanımı
  • Doğru bir hesaplama yapmak adına farklı bütçelere sahip merkezsiz uygulama kullanıcıları için ölçülebilir güvenlik
  • Güvenli ve veri akışına elverişli akıllı sözleşmeler

ZIL belirteci şu anda Binance , OKEX ve  Huobi gibi büyük borsalarda mevcuttur.

Yol Haritası ve Ekibi

Zilliqa, 2017 yılının sonlarına doğru özel bir finansman turunda ETH’ye eşdeğer 12 milyon dolar kazandı. Özel turdan sonra ETH’nin artan fiyatı, başlangıçta 12 milyon dolar değerindeki özel fonun, yakında projenin 20 milyon dolarlık sabit sınırında değerlendiği anlamına geliyordu.

Sert kapağına çarpan Zilliqa, topluluğuna artık halka açık bir satışa ihtiyaç duymadığını söyledi. Bununla birlikte, topluluk ilgisi nedeniyle Zilliqa , Ocak 2018’de 4445 ETH’yi halka açık bir satışa tahsis etti.

O zamandan beri, Mayıs 2018’de Scilla akıllı sözleşme programlama dili başlatıldı. Kasım ayında test ağı başladı, bu nedenle proje madencileri ve geliştiricileri platformu test etmeye davet etti.

En son önemli kilometre taşı  31 Ocak 2019’daki ana net lansman oldu. İlk lansman, madencilik ödülleri tahsis edildi ancak hiçbir işleme izin verilmeyen bootstrap modu için ayarlandı. Bu, ağı erken saldırılara karşı korumak içindir. Zilliqa, 2019’un ilk çeyreğinde akıllı sözleşme işlevselliğini ve işlemlerini etkinleştirecek. Bundan sonra, yerel Zilliqa tokenleriyle token takası başlayacak.

ICO Satışı: 4 Ocak 2018

ICO Fiyatı: 1 ZIL = 0.0000084656 ETH

Şuan İşlem Gördüğü Fiyat: $0,018

Dolaşımdaki Arz: 10.216.826.371 ZIL
Toplam Arz: 13.508.293.524 ZIL

ZIL COİN NEREDEN ALINIR?

ZIL coin şuanda bir çok borsada aktif olarak alınıp satılmaktadır. Siz zıl coin ticareti yapmak veya satın almak isterseniz aşağıda komisyon indirimli referans linki ile kayıt olarak zıl i bulup ister türk lirası gönderip ister btc veya diğer kripto paraları göndererek alabilirsiniz.

ZIL almak için Binance  kayıt linki: https://www.binance.com/tr/register?ref=USZY37S6

Binance Kayıt binance kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.