Coinler

Synthetix Network SNX Token Nedir?

Lütfen İçeriğe Oy Verin
Toplam oy

Synthetix Network SNX Tokene ilişkin tanıtım yazımız sizlerle. Synthetix, DeFi’de türev alım satımının bel kemiğidir ve herkesin, herhangi bir yerde çok çeşitli varlıklar için zincir üzerinde maruz kalmasına izin verir. Bir anlamda TÜREV LIKIDITE PROTOKOLÜDÜR. SNX, Synthetix protokolüne güç veren bir kripto para birimidir. Synthetix protokolü, Ethereum’da sentetik varlıkların alım satımını sağlar.

Synthetix


Merkezi olmayan bir sentetik varlık platformu olarak karşımıza çıkan Synthetix Network Token, yazılım geliştiricilerin Synthetix protokolünün üzerine güçlü ürünler geliştirmeleri için bir bilgi merkezi olmayı amaçlıyor. Merkeziyetsiz finans ayni DEFİ projesi olan Synthetix, kullanıcıların hisse senetleri, kripto para, fiat (itibari) para birimleri ve emtialar dahil olmak üzere bir dizi varlığa yatırım yapmalarına olanak tanıyan Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş türev ticaret platformu olarak çalışıyor. Synthetix’i farklı kılan özellik ise, SNX tokenlerini teminat olarak yatırmayı seçen kullanıcıların ödül kazanabilmesi olarak gösteriliyor.

Synthetix Network Token, kullanıcılarına merkezsiz bir borsa da sunuyor. Platformun sunduğu borsada sonsuz likidite avantajı sunuluyor ve likidite sınırlaması olmadan 20’den fazla farklı Synth’ye ulaşılabiliyor. Ayrıca borsa aracılığı ile sözleşmeler ve kişiler arasında doğrudan bağlantı sağlanabiliyor. P2C (peer-to-contract) algoritması ile çalışan borsa kullanıcılarına, işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilme imkanını sunuyor.

Öte yandan dağıtık teminat havuzu sayesinde teminatlardan ve istikrardan token sahibi kişilerin bulunduğu havuz sorumlu oluyor.

Bunların yanında Synthetix Netwokr’e katkıda bulunan geliştiriciler ve katılımcılar platform tarafından ödüllendiriliyor. Kullanıcılar staking karşılığında SNX kazanabiliyor ve işlem ücretlerinde indirimlere sahip olabiliyor.

Yazı esnasındaki bazı bilgiler:

Synthetix Market Cap $457.481.497 USD
Synthetix Circulating Supply 101.995.555 SNX
Synthetix Total Supply 203.851.540 SNX

SYNTHETIX’TE KILITLI TOPLAM DEĞER: 715.837.993 $

Synthetix Network Token, Ethereum blockchain ağı olan ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. (SNX) ile kullanıcılar sahip oldukları kripto para varlıkları ile para birimleri, hisse senetleri, değerli metal ve diğer varlıkları arasında ERC-20 blockchain ağında etkileşim sağlamaktadırlar.

Synthetix Network Token (SNX) projesi ilk olarak Havven adlı bir stabil kripto para birimi olarak Kain Warwick tarafından piyasaya sürüldü. 2019 Aralık ayında (SNX) adı ile piyasaya sürüldü. Piyasaya 180 Milyon değerinde (SNX) ile piyasaya girmesi ile en büyük DeFi projelerinden birisi oldu.

(SNX) sisteminde gerçek dünyada işlem gören hisse senetleri, değerli metaller, ulusal para birimleri ve diğer varlıkların bir sentetik versiyonu yani “Synths” karşılığı vardır. (SNX) sistemi sayesinde bu gerçek dünyada işlem gören varlıkların sanal olarak aynı fiyatlar ile işlem yapılabilmesine olanak sağlanır.

SNX Token Nedir?

Synthetix Network’te iki tür token vardır: SNX Token ve Synths olarak bilinen sentetik varlıklar. Öncelikle SNX sahipleri SNX’i teminat olarak kilitliyorlar. Böylece staking işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Sonrasında kilitli SNX’ler alım – satım ve havale dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilirler. Daha sonra ise SNX sahipleri Synthetix.Exchange’teki tüm Synth yatırımcıları, SNX sahiplerine dağıtılan ve sistemi belirleme konusunda ödüller kazanabilir.

Synthetix Network Token (SNX) Sistemi Nasıl Çalışır?

(SNX) bir DeFi projesidir. Geleneksel finans sistemlerinin günümüz teknolojiye adapte edilmesi ve bir merkezden yönetilmemesi amaçlanır. Geleneksel finans dünyasının en önemli enstrümanları, hisse senetleri, ulusal para birimleri, değerli madenler ve değerli metallerden oluşmaktadır. Bu enstrümanlar ile işlem yapmak istediğinizde bir şekilde merkezi yapıya bağlı bir kurum üzerinden yapabilirsiniz.

(SNX) burada devreye girerek geleneksel finans dünyasının enstrümanlarının reel değerleri üzerinden bir sentetik varlık olarak, kendi deyimleri ile “Synths” olarak, kripto para varlıkları ile alış-satış yapılabilmesini sağlamaktadır.

Tüm bu işlemleri ERC-20 ağı üzerinden blockchain teknolojisi ile gerçekleştirmektedir. İşlemlere bir merkezin müdahalesi bu şekilde engellenmiş ve varlıklar güvence altına alınmıştır.

Synthetix Network Token (SNX) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Synthetix Network Token (SNX) madenciliği için özel bir cihaza gerek duyulmadan, SNX varlığınız üzerinden Stake yöntemi ile yapılmaktadır.

Stake yöntemi ile madencilik, belli bir kripto para bakiyesinin cüzdanda, harcama ve transfer yapmadan tutularak yapılır. Cüzdanınızda tuttuğunuz miktar oranında sistem tarafından belirli aralıklarla ödül kazanırsınız.

Synthetix Network Token (SNX) sisteminde de aynı şekilde bir miktar SNX bakiyenizi teminat olarak tutarsınız. Bu teminat bıraktığınız miktar üzerinden ödül kazanırsınız.

Synthetix Network Token (SNX), Stake madenciliğinde önemli fark bu teminat bıraktığınız SNX bakiyeniz ile “Synths” olarak geçen yatırım araçları işlem yapabilirsiniz.

SNX Token Nasıl Alınır?

Dünyanın en yüksek işlem hacmiyle öne çıkan kripto para borsası Binance SNX Token satın almak için tercih edilebilir. Binance platformu dünyanın en büyük borsası olup %20 ömür boyu komisyon indirimi almak isteyenler aşağıdaki kayıt linkinden kaydolabilirler.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu