Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fiyatı Ralli Öncesi Seviyeye Düştü.


Bitcoin’in (BTC) Ekim ayının sonunda yaşattığı iyimserlik Kasım ayı ile bareber yerini umutsuzluğa bıraktı. Kasım ayında yükseliş bekleyen bir çok kişi ekim ayındaki kazancını eritti.

Anlık fiyatlandırmalara bakıldığında BTC 7,684 Dolara kadar geriledi. Son 24 saatte% 6, geçen hafta% 12 azalarak aylık başından beri yaklaşık %20lik bir zararı yazdı. Ancak, son 12 aydaki fiyat ortalaması baz alınırsa hala% 72 yukarıda duruyor.

Hatırlatma olarak bakıldığında 26/10/19 tarihine baktığımızda Bitcoin BTC 24 saatten daha az bir sürede 7,500 Dolardan 10.000 dolar seviyesine sıçradığında büyük bir Bitcoin rallisinin başlayacağı ön görülmeye başlanmıştı.

bitcoin fiyatı

Ancak, fiyat o zamandan bu yana yavaş yavaş düşüyor.

Bu arada, piyasa değeri üzerinden ilk 10da bulunan tüm Kripto Paralarda düşüş eğilimindeler. Ortalama %3 le % 10 arasında yaşayan kripto paralar bu azalışlarla beraber Piyasa kapitilizasyonunda yaklaşık %10luk bir düşüş meydana getirdiler. Piyasa değeri anlık olarak 211.6 milyar ABD doları seviyesinde bulunuyor.  Bitcoin Dominance değeri ise %65 seviyesine kadar düşmüş durumda.

Piyasa gözlemcileri bu düşüşe neden olanın yarılanma olma ihtimalini kabul etmesede , analistler bu haftanın başlarında Bitcoin madencileri ile ilgili çıkan spekülasyonun etkili olduğu görüşündeler. Kripto analisti Tone Vays  bu konuda yarılanma oluşmadan önce bitcoin fiyatının 7.000 Dolardan daha düşük olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

QuantumEconomics.io kurucusu Mati Greenspan, dün yaptığı açıklamada , “Kripto piyasası ilgisizliğe dönmeye başladı. 25 Ekim’deki Xi patlaması, şimdiye dek tamamen tükenen hacimler, 24 Ekim’de en son görülen seviyelere geri döndü.” Dedi. “Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, bu pazarın hassas bir şekilde duyarlı olduğu düşük hacimli ve düşük likiditenin olası etkisidir. Masada sadece birkaç teklif olduğunda, büyük bir alıcının veya satıcının alabileceği ihtimal her zaman tek bir siparişle fiyatı hareket ettirmek olur. Balinalar lütfen nazik olun.

Aslında son cümle olayı net olarak anlatıyor. Piyasa bir kaç balinanın elinde ve onlar fiyatı istedikleri gibi yönlendiriyorlar ve hiçte nazik davranmadıklarını söyleyebiliriz.

Binance Kayıt binance kayıt

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı, Lütfen Reklam Engelleyici yi kapatınız Emeğe Saygı.